IGRE MALIH ZEMALJA

Odbojkašima zlato uz jedan izgubljen set

Crna Gora je, tako, takmičenje završila sa svih pet pobjeda protiv Kipra, San Marina, Andore, Luksemburga i Islanda, uz samo jedan izgubljen set.
269 pregleda 0 komentar(a)
Muška odbojkaška reprezentacija, Foto: Anto Baković
Muška odbojkaška reprezentacija, Foto: Anto Baković
Ažurirano: 04.06.2011. 13:23h

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je zlatnu medalju na 14. Igrama malih zemalja Evrope, koje se danas završavaju u Lihtenštajnu – izabranicima Ivana Joksimovića u današnjem meču sa Islandom bila su dovoljna dva seta za zlato, ali su “crveni”, prema očekivanjima, upisali maksimalnu pobjedu (25:16, 25:15, 25:14).

Crna Gora je, tako, takmičenje završila sa svih pet pobjeda protiv Kipra, San Marina, Andore, Luksemburga i Islanda, uz samo jedan izgubljen set, i to Kipru koji je osvojio srebrno odličje, dok je bronza pripala Luksemburgu.

Zlatnu medalju su osvojili Ivan Rašović, Simo Dabović, Rajko Strugar, Aleksandar Milivojević, Marko Bojić, Bojan Đukić, Balša Radunović, Miloš Ćulafić, Aleksandar Minić, Luka Šuljagić, Gojko Ćuk i Ivan Ječmenica, te stručni štab selektor Ivan Joksimović, pomoćnici Miloš Mitrović, Predrag Ćorluka, doktor Miroslav Kezunović i fizioterapeut Mirko Grujić.

Kompletni rezultati:

Prvo kolo

Island - San Marino 3:1 (25:16, 24:26, 25:23, 25:19)

Kipar - Crna Gora 1:3 (24:26, 25:19, 21:25, 15:25)

Andora - Luksemburg 0:3 (18:25, 11:25, 21:25)

Drugo kolo

Luksemburg - Island 3:1 (25:16, 27:25, 24:26, 25:20)

Crna Gora - San Marino 3:0 (25:18, 25:15, 25:14)

Kipar - Andora 3:0 (25:17, 25:11, 25:15)

Treće kolo

Island - Kipar 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

San Marino - Luksemburg 1:3 (25:23, 16:25, 21:25, 15:25)

Andora - Crna Gora 0:3 (12:25, 22:25, 24:26)

Četvrto kolo

Kipar - San Marino 3:0 (25:17, 25:16, 25:11)

Crna Gora - Luksemburg 3:0 (25:21, 25:16, 25:13)

Andora - Island 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 20:25)

Peto kolo

Luksemburg - Kipar 0:3 (22:25, 23:25, 23:25)

Island - Crna Gora 0:3 (16:25, 15:25, 14:25)

San Marino – Andora 3:0 (25:18, 25:17, 16:25, 25:16)

Konačan plasman:

1. Crna Gora

2. Kipar

3. Luksemburg

4. Island

5. San Marino

6. Andora