Raković i Maksimović bez pobjede u Rabatu

Marina Raković, Foto: Mina
Ažurirano: 07.04.2018. 16:15h

Crnogorske karate reprezentativke, Marina Raković i Jelena Maksimović, u prvom kolu završile su nastup na turniru Premijer lige u Rabatu.

Raković je u kategoriji do 68 kilograma poražena od Njemice Johane Kner 4:0. Maksimović je na startu takmičenja u kategoriji do 61 kilogram izgubila od Nine Rađenović iz Švajcarske 3:0.

U repasažu kategorije do 67 kilograma juče je zaustavljen Mario Hodžić.

On je u prvom kolu kategorije do 67 kilograma pobijedio Grka Dionisosa Ksenosa 2:0, a u drugom Vinisiusa Figeiru, zahvaljujući pravilu da se kod neriješenog rezultata (2:2) za pobjednika proglašava borac koji je prvi osvojio poen.

U trećem kolu izgubio je od Alija Elšavija iz Egipta 1:0, koji je plasmanom u finale crnogorskog karatistu povukao u repasaž.

Na startu borbe za bronzanu medalju poražen je od Turala Agalarzadea iz Azerbejdžana 1:0.