Pala Katalonija

"Utisci su odlični, ne samo zbog pobjede", kazao je za „Vijesti“ selektor odbojkaša Ivan Joksimović, koji je na ovoj utakmici debitovao na klupi seniorske reprezentacije.
Ažurirano: 07.05.2011. 21:15h

Muška odbojkaška reprezentacija savladala je večeras u Sabadelju, pregrađu Barselone, selekciju Katalonije 3:1 (25:27, 25:23, 25:14, 26:24), u prvoj od dvije kontrolne utakmice u okviru priprema za Olimpijske igre malih zemalja u Lihtenštajnu.

Domaća selekcija je osvojila prvi set, ali su „crveni“ nakon toga preuzeli stvari u svoje ruke i do kraja stigli do zaslužene pobjede.

"Utisci su odlični, ne samo zbog pobjede. Istina, vidjelo se da smo još uvijek teški, posebno je to bilo primjetno na prijemu servisa i prvom napadu. Međutim, zadovoljan sam blokom, saradnjom sa odbranom, ali i borbenošću i zalaganjem svih igrača, uključujući i one koji su ulazili sa klupe. S obzirom da smo u drugom i trećem setu koji su bili tijesni napravili po devet greašaka, to je nešto na čemu moramo da poradimo, odnosno da smanjimo broj grešaka. Ponavljam, zadovoljan sam prvim izdanjem ove ekipe", kazao je za „Vijesti“ selektor odbojkaša Ivan Joksimović, koji je na ovoj utakmici debitovao na klupi seniorske reprezentacije.

Meč protiv Katalonije počeli su tehničar Dabović, korektor Ćulafić, primači servisa Milivojević i Bojić, srednji blokeri Šuljagić i Ćuk, te libero Rašović. U igru su ulazili još Ječmenica, Đukić, Strugar i Minić, koji je sredinom trećeg seta zamijenio Ćulafića, koji se požalio na bolove u koljenu. U igru nije ulazio jedino Radunović.

Uspješna je bila ženska juniorska reprezentacija Crne Gore, pojačana sa pet seniorki, koja je savladala Kataloniju sa 3:2, iako je u petom setu gubila 13:11 (taj set je dobila 18:16).

Muške selekcije Crne Gore i Katalonije igraju drugi meč u nedjelju od 12.30 časova, dok će u 10 časova igrati dame.

Katalonija – Crna Gora 1:3 (27:25, 23:25, 14:25, 24:26) - muškarci

Sabadelj - Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 1.000. Poeni iz napada: Katalonija 50, crna Gora 53. Poeni iz bloka: Katalonija 4, Crna Gora 12. Poeni iz servisa: Katalonija 3, Crna Gora 6. Greške: Katalonija 30, Crna Gora 31.

Katalonija: Saućedo 21, Solanas 9, Rokamora 1, Bezos, Gamis, Gens 4, Altamirano 1, Galindo 8, Altajo 2, Aranc, Sugranjes 10, Tej 1.

Crna Gora: Minić 8, Bojić 19, Ćuk 11, Strugar, Milivojević 5, Rašović, Radunović, Đukić 1, Ječmenica, Šuljagić 5, Dabović 5, Ćulafić 17.

Katalonija – Crna Gora 2:3 (25:18, 24:26, 22:25, 25:23, 16:18) - žene

Sabadelj - Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 1.000. Sudije: Turion i Fernandes. Poein iz napada: Katalonija 56, Crna gora 51. Poeni iz bloka: Katalonija 17, Crna Gora 6. Poeni iz servisa: Katalonija 11, Crna Gora 11. Greške: Katalonija 43, Crna Gora 31.

Katalonija: Lara 16, Albesa 15, Meri 9, Volš 1, Silvia, Espadale 9, Elena 15, Monika, Katala 1, Iris, Dias 18, Mabel.

Crna Gora: Bakić, Perović, Otašević 7, Milović 9, Šofranac 16, Roganović 7, Bokan 14, Džaković, Ivanović 15, Vujadinović, Stojanović, Milinković, Đonović.