Slađana Perunović postavila novi crnogorski rekord u polumaratonu

Ona je trku završila za sat, 16 minuta i 57 sekundi i postavila novi crnogorski rekord u toj disciplini.
78 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.04.2011. 13:29h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je četvrto mjesto u generalnom plasmanu polumaratona, koji je danas održan u okviru 24. Beogradskog maratona.

"Dosadašnji rekord Crne Gore u polumaratonu iznosio je sat, 19 minuta i 36 sekundi", kazao je generalni sekretar Atletskog saveza Crne Gore Milan Madžgalj agenciji MINA.

Prvo mjesto osvojila je Etiopljanka Reda Ehitu Kiros, koja je stazu pretrčala za sat, 12 minuta i 35 sekundi.

Sa zaostatkom od 25 sekundi druga je kroz cilj prošla njena sunarodnica Alemu Tedeleh Bekele, dok je treće mjesto zauzela srpska atletičarka Olivera Jevtić sa rezultatom sat, 13 minuta i 12 sekundi.

Pobjednik maratona bio je Etiopljanin Reda Gebreselasje Cegae, koji je 42 kilometra i 195 metara pretrčao za dva sata, 14 minuta i 41 sekund. Drugo mjesto zauzeo je Čitu Majkl Ruto iz Kenije (2:18,33), dok je Etiopljanin Mulageta Tadele Geremu prošao treći kroz cilj poslije dva sata, 19 minuta i 26 sekundi.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Kenijka Vaitaka Njambura u vremenu od dva sata, 34 minuta i 31 sekundu. Iza nje trku su završile dvije Etiopljanke, Debele Hailu i Seipu Sebioka.