Fetel nastavio dominaciju

Njemački vozač je 56 krugova, odnosno 310.408 kilometara na stazi “Sepang” prešao u vremenu od 1:37.39.832 sata.
Sebastijan Fetel, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.04.2011. 10:10h

Nakon trijumfa u Melburnu, vozač Red Bula pobijedio je i na VN Malezije – njemački vozač je 56 krugova, odnosno 310.408 kilometara na stazi “Sepang” prešao u vremenu od 1:37.39.832 sata, vozeći prosječnom brzinom od 190.699 km/h. Aktuelni svjetski prvak Formule 1 je upisao 12. trijumf u karijeri.

Drugi je bio Dženson Baton u Meklarenu, dok je treći stepenik na pobjedničkom postolju zauzeo vozač Lotus Renoa Nik Hajdfeld, koji u tom timu mijenja povrijeđenog Roberta Kubicu.

Interesantno, isti timovi su bili na istim pozicijama i na trci za VN Australije, samo što je umjesto Hajfelda treće mjesto u Melburn parku zauzeo njegov timski kolega Vitalij Petrov.

Fetel je imao pol-poziciju, startovao je najbolje, i do kraja trke nije imao nikakvih problema da ostvari drugi trijumf u nizu. Njegova pobjeda je još impresivnija pošto je na bolidu Red Bula sredinom trke otkazao sistem za ubrzanje KERS i nije radio do pred kraj. Baton je odlično čuvao pneumatike, što mu je omogućilo da osvoji drugo mjesto, za razliku od njegovog timskog kolegu, Luisa Hamiltona koji je na kraju bio sedmi.

Iza odličnog Hajfelda, završio je Fetelov kolega Mark Veber (takođe imao problema sa KERS-om), koji je startovao kao treći, ali je nakon katastrofalnog starta odmah pao na deveto mjesto, koje je uspio da popravi do kraja trke. Felipe Masa nadmašio je kolegu iz Ferarija, Fernanda Alonsa, i zauzeo peto mjesto.

Negativno je ponovo iznenadio Mercedes, čiji vozači nijednog trenutka nisu bili u borbi za čelne pozicije, a najviše obilaženja imao je ubjedljivo vozač Zaubera Kamui Kobajaši, koji je u toku trke čak četiri puta pretekao Mihaela Šumahera, koji je na kraju bio deveti. Posljednji bod na današnjoj trci osvojio je Pol di Resta (Fors Indija-Mercedes), koji je, tako, i u drugom nastupu u Formuli 1 osvojio bod.

Deset krugova prije kraja Hamilton i Alonso su vodili bitku za treće mjesto, poslije nekoliko pokušaja Španac je krenuo u napad i došlo je do malog kontakta, u kojem je vozaču Ferarija oštećeno prednje krilo, zbog čega je morao u boks.

Hamilton i Alonso su zbog toga nakon trke kažnjeni sa po 20 sekundi zaostatka. Alonso je zadržao šestu poziciju, dok je Kamui Kobajaši iz Zaubera došao na sedmo mjesto, umjesto Hamiltona.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se već 17. aprila Velikom nagradom Kine.