VN Malezije: Fetelu pol pozicija (video)

Fetel, koji je imao pol poziciju i pobijedio na otvaranju sezone u Australiji, do najbolje startne pozicije na stazi „Sepang“ došao je krugom u vremenu od 1:34.870.
Ažurirano: 09.04.2011. 09:41h

Iako je Mark Veber dominirao prvim slobodnim treninzima, Sebastijal Fetel je bio najbrži kad je bilo najpotrebnije - aktuelni šampion startovaće sa pol pozicije na drugoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Velikoj nagradi Malezije.

Fetel, koji je imao pol poziciju i pobijedio na otvaranju sezone u Australiji, do najbolje startne pozicije na stazi „Sepang“ došao je krugom u vremenu od 1:34.870, i to u posljednjeg krugu treninga.

U prvom redu pored njega startovaće, kao prije dvije nedjelje, Luis Hamilton u Meklarenu, koji je do samog finiša posljednjeg treninga imao najbolje vrijeme, a ista je i treća pozicija, koji će ponovo zauzeti Mark Veber u Red Bulu.

Interesantno, i četvrta i peta startna pozicija biće ista kao u Melburnu, pa će iza prve trojice startovati Dženson Baton u Meklarenu i Fernando Alonso u Ferariju.

Kao i prije dvije nedjelje, u Australiji, sedmostruki svjetski šampion Mihael Šumaher zamalo nije uspio da se plasira u posljednji dio kvalifikacija, pa će na startu biti 11. Sa pet pol-pozicija i tri pobjede, Šumaher je najuspješniji vozač u istoriji nastupa na stazi pored Kuala Lumpura.

Za razliku od otvaranja sezone, kada nijesu uspjeli da obezbijede startna mjesta, Liuci i Kartikejan, vozači Hispanija rejsinga, u Maleziji su ostvarili krug unutar 107 odsto najbržeg i u nedjelju će zauzeti posljednji startni red.

Tokom kvalifikacija dogodio se i jedan mali incident, kada je Sebastijanu Buemiju u prvom dijelu otpao dio s poklopca motora na STR- Ferariju, što je uslovilo kratkotrajni prekid.

Trka za 13. po redu VN Malezije vozi se u nedjelju od 10 časova po srednjeevropskom vremenu, a voziće se 56 krugova ili 310.408 kilometara.

Rekorder staze je Huan Pablo Montoja, koji je 2004. godine u Vilijams-BMW bolidu odvezao krug za 1:34.223 minuta ili 211.782 km/h prosječno.