Horhe Lorenco kišni čovjek

Trku obilježili sudar Valentina Rosija i Kejsija Stonera, kao i peh Italijana Marka Simonćelija, koji je ostao bez prednjeg dijela motora
Horhe Lorenco, Foto: REUTERS
Ažurirano: 03.04.2011. 18:05h

Aktuelni šampion Horhe Lorenco trijumfovao je u drugoj trci Moto GP sezone koja je danas vožena za Veliku nagradu Španije.

Domaći adut je iskoristio sudar Valentina Rosija i Kejsija Stonera u devetom krugu, a nekoliko krugova kasnije i peh Marko Simonćeli, koji je završio kraj staze.

- Bilo je teško, ali konačno sam uspio da pobijedim na mokroj stazi. Imao sam možda i sreće, jer da se nisu sudarili Valentino i Kejsi, ne bih pobijedio - istakao je Lorenco.

Drugo mjesto zauzeo je Dani Pedrosa sa zaostatkom od 19,933 sekunde, dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popeo vozač Dukatija Niki Hejden (zaostatak 29,085 sekundi).

Lorenco je na stratu bio drugi, ali je do devetog kruga pao na četvrtu poziciju.

Jedan od ključnih trenutaka desio se na startu devetog kruga, kada je Rosi u pokušaju da pretekne Stonera u borbi za drugo mjesto, proklizao, došlo je do sudara i obojica su završili pored staze.

Poslije incidenta svi redari su pritrčali Italijanu i on je uspio da se vrati na stazu kao 13, dok na Australijanca niko nije obraćao pažnju i morao je da odustane.

- Znamo da kada pada kiša da je to kockanje, ali svi su se trudili da pomognu Valentina, a niko nije obraćao pažnju na Kejsija. To apsolutno nije profesionalno od strane ljudi na stazi – bio je ljut Livio Supo, šef Honde.

I baš kada je sve bilo mirno na stazi, Simonćeli je u 13. krugu ostao bez dijela motora, pao je dok se nalazio u vođstvu, koje je naslijedio Lorenco i nije ga ispuštao do kraja trke.

- Bilo je nemoguće da nastavim trku iako sam bio vodeći. Imao sam kontrolu nad trkom i razočaran sam jer je bilo tako lijepo voditi, a imao sam šansu da slavim – rekao je Simonćeli nakon trke.

Andrea Janone (Italija) pobijedio je u trci Moto2, dok je Španac Nikolas Terol slavio u kategoriji 125 kubika

Šampionat se nastavlja Velikom nagradom Portugala na stazi Estoril 1. maja.