Galeb korak od finala

Interesantno, i u četvrtom ovosezonskom međusobnom duelu slavila je gostujuća ekipa, treći put Galeb.
Neda Vujadinović, Foto: Z.Đurić
Ažurirano: 18.03.2011. 21:30h

Odbojkašice Galeba na korak su finala plej-ofa – šampion je večeras u Podgorici, nakon uzbudljivih pet setova, savladao Budućnost Zetatrans (3:2), pa će 23. marta na svom parketu u Baru imati priliku da novom pobjedom izbori plasman u finale. Podgoričanke nijesu iskoristile vođstvo od 2:1 u setovima i sjajnu partiju korektora Nede Vujadinović (31 poen). Interesantno, i u četvrtom ovosezonskom međusobnom duelu slavila je gostujuća ekipa, treći put Galeb.

Galeb je nešto bolje počeo meč, imao je minimalnu prednosti do 9:8, nakon čega je Budućnost dodala gas i do drugog tehničkog tajm-auta stekla četiri poena prednosti (16:12), a kod 21:15 izabranice Vladimira Rackovića su prelomile ovaj set.

Početkom drugog seta Luka Tijanić, trener gošći, zamijenio je indisponiranu Jelenu Cvijović (najbolju igračicu Galeba u finalu Kupa Crne Gore(, pa je na prijemu servisa zaigrala Danijela Đukić. Budućnost je imala minimalnu prednost do prvog tehničkog tajm-auta (8:7), ali je Galeb serijom 3:0 brzo nakon toga stigao do prednosti (13:10), i vođstvo više nije ispuštao do kraja seta. Istina, do 19:18 za Galeb igralo se, praktično, poen za poen, a onda je Galeb sa dva uzastopna poena Bojane Medojević i blokom Amerikanke Di Đirolamo uspio da pobjegne na 22:18 i time otkloni sve dileme oko izjednačenja u setovima.

Vujadinovićka je u trećem setu osvojila čak 11 poena, i bila je najzaslužnija za novo vođstvo Budućnosti, koja je odmah na startu trećeg seta povela 7:3, potom i 10:6, a sve je bilo jasno na drugom tehničkom tajm-autu (16:8).

Umor je, međutim, stigao korektora Budućnosti, sa druge strane u četvrtom setu se „u život vratila“ Cvijovićka, pa je, uz standardnu Mariju Jovanović te drugu Amerikanku Lejn Brodski, Galeb prilično lako došao do izjednačenja. Baranke su serijom 4:0 povele 10:6, Budućnost je priprijetila na 14:15, imala i kontru za izjednačenje, ali je Cvijićka izblokirala Vujadinovićku. Tu su se, otprilike, i ugasile šanse Budućnosti, jer je Galeb vrlo brzo otišao na 20:15 i prigrabio četvrti set.

Kada je početkom petog seta Budućnost povela 4:1 (uz tri poklon poena Galeba), činilo se da će domaće do pobjede, posebno što su „plave“ držale vođstvo do 9:7. Šampion je, međutim, tada pokazao zube, serijom 3:0 je prvo prekrenuo, a onda je i stigao do vođstva od 12:10. Budućnost je bila u igri do 12:13, nakon čega su Baranke, sa dvije uzastopne kontre (Medojević i Di Đirolamo), stigle do veoma vrijedne pobjede.

Prvi meč drugog polufinala između Luke Bar i Morače igra se u subotu u barskoj „Topolici“ (17 časova).

Budućnost Zetatrans – Galeb 2:3 (25:20, 19:25, 25:18, 18:25, 12:15)

Podgorica – Srednja Medicinska škola. Gledalaca: 200. Sudije: Masoničić (Bar) i Vučković (Budva). Poeni iz napada: Budućnost Zetatrans 58, Galeb 50. Poeni iz bloka: Budućnost Zetatrans 10, Galeb 9. Poeni iz servisa: Budućnost Zetatrans 5, Galeb 10. Greške: Budućnost Zetatrans 33, Galeb 26.

Budućnost Zetatrans: Raičević, Škerović 11, Bratić, Bajić 9, Bojović 1, Mihailović, Bečić, Peruničić 13, Rosić 8, Taušan, Mićanović, Vujadinović 31.

Galeb: Nikolić, Vojinović, Đukić 1, Rosić, Tapušković 3, Šćepanović, Cvijović 7, Vulević, Jovanović 21, Medojević 11, Di Đirolamo 9, Broski 16.