Maze pobjednica slaloma, Rišova opet vodi u generalnom poretku

Zahvaljujući četvrtom mjestu u današnjoj trci, Rišova je pretekla Vonovu, koja je završila na 13. mjestu, pa Njemica uoči sjutrašnjeg veleslaloma ima tri poena prednosti
Riš i Von, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.03.2011. 13:01h

Slovenka Tina Maze pobjednica je posljednjeg slaloma sezone, koji je danas vožen u švajcarskom Lencerhajdeu, dok je Marija Riš ponovo preuzela lidersku poziciju u generalnom poretku Svjetskog kupa za skijašice, trku prije kraja.

Pobjeda Tine Maze (1:29.33 minuta), druga u sezoni, a 11. u karijeri, nije ništa promijenila u poretku discipline, u kojoj je još prošlog vikenda titulu osvojila Austrijanka Marliz Šild, pa su sve oči u današnjoj trci bile uprte na Rišove i Amerikanke Lindzi Von i njihovu borbu za bodve za veliki Kristalni globus. Zahvaljujući četvrtom mjestu u današnjoj trci, Rišova (bila je druga nakon prve vožnje) je pretekla Vonovu, koja je završila na 13. mjestu, pa Njemica uoči sjutrašnjeg veleslaloma ima tri poena prednosti u odnosu na još uvek aktuelnu osvajačicu Svjetskog kupa.

To, dakle, garantuje veliki spektakl sjutra i borbu do posljednjeg atoma snage, naravno pod uslovom da ne dođe ponovo do otkazivanja trke zbog vremenskih uslova.

Iako je bila prva nakon prve vožnje, današnju trku na drugom mjesto završila je Marliz Šild (prvi put ove sezone nije pobijedila u trci koju je završila) sa pet stotinka zaostatka, dok je treća bila Veronika Zuzulova, koja je imala 64 stotinke slabije vrijeme od pobjednice.

Subotnji veleslalom, posljednja trka ovogodišnjeg Svjetskog kupa, startuje u 10 časova, dok je druga vožnja na programu od 12.30 časova.