Budućnost povela protiv Studentskog centra

Drugi meč na programu je 16. marta, dok bi se eventualna majstorica igrala između 18. i 20. marta.
Ažurirano: 11.03.2011. 20:20h

Za razliku od posljednjeg prvenstvenog duela (2:3), Budućnost večeras nije dozvolila iznenađenje u “Morači” – izabranici Zorana Vukčevića slavili su maksimalnim rezultatom i poveli trku sa Studentskim centrom, u polufinalu plej-ofa.

“Studenti” su bolje počeli meč, poveli 7:4, imali su dva poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:6), ali je Budućnost preokrenula do drugog obaveznog odmora (16:13). Serijom 3:0, Podgoričani su poveli 19:15 i time, praktično, prelomili ovaj set. Istina, ekipa Miloša Mitrovića priprijetila na 21:23, ali su Đuranović i Hamzagić otklonili sve dileme.

U drugom setu neizvjesnost je trajala do 9:8 za domaće, koji su serijom 4:0 otišli na “plus pet”, a na drugom tehničkom tajm-autu su već imali sedam poena prednosti (16:9), pa su rutinski priveli set kraju.

Treći set je bio najinteresantniji. Gosti su vodili na prvom tehničkom tajm-autu (8:7), na drugom je prednost imala Budućnost (16:14), koja je dva poena prednosti držala do 23:21. “Studenti” se, međutim, nijesu predavali, već su sa tri uzastopna poena (Kuč, Ristić i blokom Milić) čak došli do set lopte. Međutim, Hamzagić je odmah izjednačio na 24:24, da bi mladi Kuč sa dvije greške omogućio Budućnosti da stigne do maksimalne pobjede.

U drugom polufinalu, Budvanska rivijera će u subotu (18 časova) i nedjelju (16) odraditi posao protiv Jedinstva (dogovorom klubova oba meča igraju se u Budvi).

Budućnost – Studentski centar 3:0 (25:22, 25:15, 26:24)

Podgorica – Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 300. Sudije: Kovačević (Podgorica) i Masoničić (Bar). Poeni iz napada: Budućnost 36, Studentski centar 30. Poeni iz bloka: Budućnost 10, Studentski centar 7. Poeni iz servisa: Budućnost 3, Studentski centar 4. Greške: Budućnost 20, Studentski centar 28.

Budućnost: Vukašinović 1, Babić, Đuranović 5, Rašović (libero), Đukić 17, Bošković 1, Kažić 2, Vlahović, Hamzagić 18, A. Bojić, B. Radović 5, S. Bojić.

Studentski centar: Tatar, Kuč 4, Josipović (libero), Ristić 8, Džankić, Bošković, Marković 4, Radulović 1, Milić 10, R. Ćuk, Ječmenica 9, Delić 6.