Vengen u znaku Ivice Kostelića

Kostelić je u dvije vožnje imao vrijeme od minuta i 45,28 sekundi, čime je povećao prednost u ukupnom plasmanu Svjetskog kupa u odnosu na Aksela Lunda Svindala sa 215 bodova
Ažurirano: 16.01.2011. 16:18h

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nastavio je sa uspjesima u odličnom početku ove kalendarske godine, pošto je danas pobijedio u slalomu Svjetskog kupa, održanom u švajcarskom Vengenu.

Kostelić je u dvije vožnje imao vrijeme od minuta i 45,28 sekundi, čime je povećao prednost u ukupnom plasmanu Svjetskog kupa u odnosu na Norvežanina Aksela Lunda Svindala sa 215 bodova.

Austrijanac Marsel Hiršer vodio je poslije prve vožnje, ali je na kraju bio drugi sa 93 stotinke zaostatka, dok je treći završio Žan-Baptist Granž iz Francuske, koji je za pobjednikom 99 stotinki.

Kosteliću je ovo bila četvrta pobjeda u Svjetskom kupu u posljednjih 15 dana. Mjesec je počeo pobjedom u paralelnom slalomu u Minhenu, a onda je na to dodao trijumf u slalomu u Adelbodenu prije nedjelju dana, dok je u petak u Vengenu trijumfovao u superkombinaciji. U jučerašnjem spustu zauzeo je 12. mjesto, što znači da je za tri dana u švajcarskom zimskom centru osvojio ukupno 222 boda.