Uspješan nastup crnogorskih takmičara na "Rim openu"

197 pregleda 0 komentar(a)
Mladen Jokmanović Marko Jokmanović i Srđan Bošković dži džicu, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 27.03.2018. 16:25h

U Rimu je prošle sedmice održano prvenstvo Evrope u brazilskom džiu džicuu pod nazivom "Rim open.

Ovaj sportski događaj okupio je 1.600 takmičara, a u Vječnom gradu su nastupili i crnogorski takmičari Mladen Jokmanović, Marko Jokmanović i Srđan Bošković.

Bošković je srigao do zlatne medalje i ukupno druge evropske titule u disciplini "No Gi" u diviziji braon pojaseva.

On je apsolutnoj kategoriji savladao tri protivnika, što mu je donijelo zlato, dok je ulaz u apsolutnu kategoriju zaradio osvajanjem bronze u težinskoj kategoriji.

U diviziji crnih pojaseva su nastupila braća Jokmanović.

Mladen je osvojio treću bronzu u karijeri , dok je Marko zaustavljen u četvrtfinalu.

Održan je i "Rim open" u disciplini "Gi" na kojem je podgorički trio takođe bio uspješan.

Jokmanovići su osvojili bronze u diviziji crnih pojaseva, dok je u diviziji braon Bošković bio zlatni u težinskoj, te bronzani u apsolutnoj kategoriji.