Prvi međusobni meč za trofej: Jedinstvo i Budućnost u finalu

1 komentar(a)
OK Budućnost - Bar volej, Foto: OSCG
Ažurirano: 17.03.2018. 18:25h

Prvi put u nezavisnoj državi, u finalu Kupa Crne Gore za odbojkaše sastaće se Jedinstvo Bemax i Budućnost Capital Plaza, koji će, uopšte, prvi put međusobno i igrati meč sa trofej na domaćoj sceni.

Jedinstvo, koje brani pehar, lako je u polufinalu, na finalnom turniru u Bijelom Polju, savladalo Sutjesku 3:0 (25:8, 25:13, 25:12), pa će drugi put u klupskoj istoriji igrati meč sa trofej u ovom takmičenju.

S obzirom na snagu protivnika (Nikšićani su jedina vođstva imali na početku drugog i trećeg seta, oba puta do 3:1), trener Darko Prebiračević je, osim startera, imao priliku da šansu da i igračima sa klupe, i tako sačuva snage za finalni meč. Konačan epilog ovog polufinala se mogao naslutiti već u prvom setu, kada su Bjelopoljci poveli 11:0...

Nakon tri godine, odbojkaši Budućnosti Capital Plaze ponovo su u finalu Kupa. Izabranici Balše Radulovića su znatno neizvjesnijem polufinalu savladali Bar volej 3:1 (25:23, 26:24, 21:25, 25:11).

Velika borba se vodila u prva dva seta. Bar volej je veliku šansu prokockao u prvom, u kojem je vodio 12:5 i 21:19, ali su Podgoričani uspjeli da preokrenu i povedu 1:0. Budućnost je u drugom setu povela 18:13, ali je Bar volej preokrenuo na 20:19, potom je i prvi došao do set lopte na 24:23, ali su "plavi" sa tri uzastopna poena stigli do vođstva od 2:0 u setovima.

Bar volej je propušteno naplatio u trećem setu, ali je Budućnost već od starta četvrtog seta (8:0) rivalu stavila do znanja da nema namjeru da dodatno produžava ovaj polufinalni duel...

<

Podgoričani su, tako, deveti put u finalu nacionalnog Kupa, koji su osvajali 2007, 2008. i 2009. godine.

Finale u "Nikoljcu" je na programu u nedjelju u 18 sati.

Bar volej – Budućnost Capital Plaza 1:3 (23:25, 24:26, 25:21, 11:25)

Bijelo Polje - Dvorana: SC “Nikoljac”. Gledalaca: oko 100. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Branimir Janjević (Podgorica).

Bar volej: T. Pekić, Jovančević, S. Pekić, Šabović, Vujisić, Bojić, Caković, Lečić, Sekulić, Novaković, Gojković, Koković, Radević. Trener: Ivan Dobrković.

Budućnost Capital Plaza: Dubak, Ćuk, Vlahović, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Zvicer, Hadžisalihović, Bošković, Vlahović I., Jelić, Vidić, B. Radović, Pavićević. Trener: Balša Radulović.

Jedinstvo Bemax – Sutjeska 3:0 (25:8, 25:13, 25:12)

Bijelo Polje - Dvorana: SC “Nikoljac”. Gledalaca: oko 300. Sudije: Dragana Vučinić i Predrag Jocović (oboje iz Podgorice).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Vukić, Delić, Dizdarević, Popović, Kojović, Pavićević, B. Bulatović, Rudić, L. Bulatović, Bugarin, Đuretić, Tomić, Mađunkov. Trener: Darko Prebiračević.

Sutjeska: Taušan, Stojanović, Lukovac, Perošević, Stojanović V., Perošević N., Bojić, Rondović, Perović. Trener: Željko Perošević.