Mikaela Šifrin odbranila titulu pet trka prije kraja

Mikaela Šifrin, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.03.2018. 16:39h

Američka skijašica Mikaela Šifrin odbranila je titulu u Svjetskom kupu, pet trka prije kraja, pošto je danas u trci veleslaloma u Ofteršvangu zauzela treće mjesto.

Šifrin sada ima 1.573 boda u generalnom plasmanu, dok Vendi Holdener iz Švajcarske na drugom mjestu ima 603 boda manje.

Švajcarskoj skijašici je danas bila potrebna pobjeda ili drugo mjesto u Ofteršvangu kako bi zadržala i matematičke šanse za osvajanje titule, ali je trku završila kao 14.

Šifrin je postala tek druga američka skijašica, poslije Lindzi Von, koja je više puta trijumfovala u Svjetskom kupu. Von je četiri puta osvajala Kristalni globus.

Norvežanka Ragnhild Movinkel pobijedila je danas u Ofteršvangu s vremenom dva minuta, 34 sekunde i 80 stotinki, Njemica Viktorija Rebensburg bila je druga, a Šifrin treća sa 0,74 sekundi zaostatka za pobjednicom.