Markoviću srebrna medalja u Egeru

91 pregleda 0 komentar(a)
Nenad Marković, Foto: Bspg.me
Ažurirano: 09.03.2018. 22:31h

Crnogorski bokser Nenad Marković osvojio je srebrnu medalju na juniorskom turniru u Egeru.

On je večeras u finalnom meču kategorije do 56 kilograma izgubio od Kazahstanca Žeksena Bibasra odlukom sudija 3:2.

Marković je na putu do finla eliminisao Mađara Rlanda Kaizera, Emira Hanušu iz Srbije i Italijana Danijela Ođiana.

Selektor Boško Drašković kazao je da je Marković poražen u izjednačenoj borbi.

"Odluka sudija bila je podijeljena 3:2. Ovo je prvi put da Marković boksuje četiri meča iz dana u dan, što je veoma naporno, ne samo na fizičkom nego i na psihološkom planu. Bio je to meč nadmudrivanja pravih malih šampiona, gdje je Marković ravnopravno parirao mnogo iskusnijem reprezentativcu Kazahstana", kazao je Drašković.

On je kazao da je Marković, petoplasirani na prošlogodišnjem prvenstvu Evrope, potvrdio potvrdio visoku klasu i na izuzetno kvalitetnom turniru u Egeru.

Crnogorska reprezentacija nastup je završila sa tri medalje.

Bronzane medalje juče su osvojili Miloš Krasnići i Milovan Sekulović.

Najavljeno je da reprezentacija nastavlja sa pripremama za Trofej Podgorice, od 29.marta do 1. aprila, a zatim i za Prvenstvo Evrope za mlade u Italiji od 17. do 26. aprila.