Šampion je novi lider

85 pregleda 0 komentar(a)
Rudar - Luka Bar, Foto: Pvportal.me
Ažurirano: 25.02.2018. 20:05h

Luka Bar je dobila derbi protiv Rudara sa 3:1, pa su Baranke preuzele lidersku poziciju, upravo od Pljevljanki.

Luka Bar je upisala desetu pobjedu, a Rudar drugi poraz, pa dva tima imaju isti skor, ali "sirene" dva boda više.

Prva dva seta su završena u korist jedne, odnosno druge ekipe sa identičnim rezultatom, a prava drama viđena je u naredna dva seta, u kojem za gođće nije igrala korektorka Neda Vujadinović, koja je u finišu drugog seta povrijedila skočni zglob.

U trećem setu se kod 20:16 činilo da će Luka Bar lako do vođstva od 2:1, ali je Rudar izjednačio na 22:22. Ipak, sa dva uzastopna poena, Baranke su osigurale ovaj set.

Činilo se da će se igrati pet setova, jer je Rudar u četvrtom setu vodio 6:0, 9:2, 12:6, 16:9 i 21:17. Ipak, šampionke su uspjele da preokrenu i prve dođu do set, odnosno meč lopte na 24:23.

Rudar se nije predavao, stigao je do set lopte na 26:25, ali je Luka Bar, ipak, uspjela da sa tri poena u nizu stigne do važne pobjede u derbiju...