Njemice dominirale u sankanju

Zlatnu medalju osvojila je Njemica Dajana Ejtberger, rezultatom 46,448 sekundi, ispred Natali Gajsenberger, takođe Njemice, koja je bila 0,05 sporija.
Sankanje, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2018. 16:39h

Njemačke takmičarke zauzele su prva dva mjesta u današnjoj borbi za medalje u sankanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Zlatnu medalju osvojila je Dajana Ejtberger, rezultatom 46,448 sekundi, ispred Natali Gajsenberger, koja je bila 0,05 sporija.

Iza njih su bile dvije kanadske takmičarke. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je Aleks Gou, sa 0,126 sekundi sporijim rezultatom od pobjednice.

Četvrto mjesto zauzela je Kimberli Mekre, ispred još jedne takmičarke iz Njemačke Tatjane Hefner.

Njemačka je izbila na prvo mjesto po broju medalja u Pjongčangu. Ta zemlja sada ima pet zlatnih, uz po dvije srebrne i bronzane.