Otpor samo do polovine setova, Jedinstvu ostala samo nada u čudo

Da bi se plasirali u naredno kolo, Bjelopoljci u revanšu, 20. decembra u Blajburgu, moraju da pobijede Posojilnicu sa 3:0 ili 3:1 kako bi izborili "zlatni set" i šansu za ukupnu pobjedu
Slobodan Bojić, OK Jedinstvo - Posojilnica, Foto: OK Jedinstvo
Ažurirano: 06.12.2017. 18:36h

S obzirom na viđeno u prvom meču, ali i razliku u kvalitetu i iskustvu, Jedinstvu će trebati malo sportsko čudo da izbori plasman u narednu rundu CEV kupa - crnogorski šampion je večeras na svom parketu poražen od austrijskog vicešampiona Posojilnice sa 3:0 (25:22, 25:14, 25:22), u prvom meču šesnaestine finala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Da bi se plasirali u naredno kolo, Bjelopoljci u revanšu, 20. decembra u Blajburgu, moraju da pobijede 3:0 ili 3:1 kako bi izborili "zlatni set" i šansu za ukupnu pobjedu.

Utisak je da Jedinstvo, ipak, nije pružilo partiju na nivou svojih mogućnosti, posebno imajući u vidu prethodne dvije partije kod kuće, protiv Omonije i Rijeke.

Svega pet poena srednjih blokera Madžunkova (8-2 u napadu) i Đuretića (koji je, istina, realizovao jedan poen od dvije lopte koje je dobio), 36 posto realizacije napada i kontranapada (podbacili su i najbolji napadači, Delić sa 36 i Bojić sa 33 posto), samo četiri poena iz bloka, i veoma loš prijem servisa (39 posto pozitivni, 23 posto idealni), daeko je od potrebnog učinka za ovakve evropske duele.

Bjelopoljci su egal u sva tri seta, interesantno, držali do prvih 12-13 poena, nakon čega su Austrijanci pravili razliku i rutinski privodili setove kraju.

U prvom setu je Jedinstvo bilo u igri do 12:12, nakon čega su gosti serijom 4:0 poveli četiri poena razlike na drugom tehničkom tajm-autu (16:12), a sve je bilo odlučeno kada su poveli 21:16, jer su domaći uspjeli samo da priprijete na 20:22.

U drugom setu je Jedinstvo povelo 5:3, bilo je neriješeno do 11:11, a onda je Posojilnica "otišla" na 14:11, nakon toga je uslijedila serija od 5:0 za nedostižnih 19:12.

Jedinstvo je dobro otvorilo i treći set, povelo je 9:7, ali je onda dozvolio preokret na 10:9. do 14:13 za goste se igralo poen za poen, a onda su Austrijanci serijom 3:0 poveli 17:13 i prelomili ovaj set (Jedinstvo je uspjelo samo da priđe na 20:22), samim tim i meč...

Crnogorski prvak je u prvom kolu, pobjedama u oba duela (3:0, 3:1), eliminisao je hrvatsku Rijeku, dok je Posojilnica bila slobodna na startu.

Bjelopoljski tim sezonu na evropskoj sceni počeo je kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je na startu eliminisan od kiparske Omonije, porazima sa 3:0 i 3:2...

Jedinstvo Bemax – Posojilnica 0:3 (22:25, 14:25, 22:25)

Bijelo Polje – Dvorana: „Nikoljac“. Gledalaca: 950. Sudije: Dragomir (Rumunija) i Bosenko (Ukrajina). Poeni iz napada: Jedinstvo Bemax 27, Posojilnica 37. Poeni iz bloka Jedinstvo Bemax 4, Posojilnica 10. Poeni iz servisa: Jedinstvo Bemax 3, Posojilnica 4. Greške: Jedinstvo Bemax 24, Posojilnica 23.

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Vukić, Delić 12, Popović (libero 1), Kojović, Pavićević (libero 2), B. Bulatović, Rudić 5, L. Bulatović, Bugarin, Đuretić 1, Tomić, Madžunkov 4, Bojić 12.

Posojilnica: Siverski, Petras 15, Hruška 5, Krol 6, Pušnik, Mičel 2, Vuorinen, Ibrahimović, Rajner, Vajse 16, Koncilja 7.