Prva pobjeda Velingera ove sezone

Andreas Velinger, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.12.2017. 17:32h

Njemac Andreas Velinger pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u ruskom gradu Nižnji Tagil.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je u skokovima od 132 i 133,5 metara, za koje je dobio 275,7 bodova. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno treća u Svjetskom kupu.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Njemac Rajhard Frajtag, bio je drugi skokovima od 131 i 138 metara i zbirom od 270,9 bodova.

Austrijanac Stefan Kraft bio je treći skokovima dužine 128 i 133,5 metara, za koje je dobio 263,5 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Njemac Markus Eizenbihler (134,5 i 130), peti je bio Norvežanin Danijel-Andre Tande(122 i 138,5), a šesti njegov sunarodnik Andreas Fanemel (130 i 132).

Frajtag je prvi u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 270 bodova. Velinger je drugi sa 239, a treći Tande sa 220 bodova.