Damjanu druga pobjeda u Svjetskom kupu

50 pregleda 0 komentar(a)
Jernej Damjan, Foto: Fis-ski.com
Ažurirano: 26.11.2017. 16:36h

Slovenac Jernej Damjan pobjednik je trećeg takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u finskoj Ruki.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 140 i 142 metra, za koje je dobio 301,4 boda. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno druga u Svjetskom kupu.

Slavio je i u Saporu krajem januara 2014. godine.

Norvežanin Johan Andre Forfang bio je drugi skokovima od 136,5 i 142 metra i zbirom od 298,6 bodova. Njemac Andreas Velinger osvojio je treće mjesto skokovima od 140 metara u obje serije, za koje je dobio 293 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Danijel Andre Tande (138,5 i 138,5), dok je peti bio Njemac Markus Ešlinbitner (133,5 i 139,5).

Japanac Junširo Kobajaši vodeći je nakon tri takmičenja sa 126 bodova. Damjan je drugi sa 100, dok je treći Tande sa 95 bodova.

Šampionat će biti nastavljen narednog vikenda na ruskoj skakaonici u Nižnjem Tagilu.