Rudar nakon preokreta dobio derbi u Baru, sigurna Luka Bar

78 pregleda 0 komentar(a)
ŽOK Rudar, Foto: MIKO
Ažurirano: 25.11.2017. 19:37h

Luka Bar i Rudar nastavljaju trku za prvo mjesto epilog je današnjih mečeva 7. kola Prve lige odbojkašica.

Rudar je do šeste pobjede u prvenstvu došao u derbiju u Baru protiv Galeba sa 3:1, iako se činilo da će meč imati drugačiji smjer.

Naime, Galeb je u trećem setu, kod rezutata 1:1 u setovima, vodio sa ubjedljivih 13:4, 16:9 i 17:13, vodio je do 19:18, ali je izgubio set, jer od 20:20 nije osvojio ni poen do kraja ovog seta. Pljevljanke su nakon toga rutinski dobile četvrti set, i tako nanijele Galebu drugi poraz.

Luka Bar je bez problema slavila protiv Gimnazijalca, za šesti trijumf u prvenstvu, kojim je zadržala bod prednosti ispred Rudara. Kotoranke su, sa druge strane, upisale i šesti poraz.

U jedinom meču u pet setova, Nikšić je na svom terenu, u derbiju začelja, porazio Herceg Novi za prvu pobjedu u sezoni.