Bjergen upisala 111. pobjedu u Svjetskom kupu

Marit Bjergen, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.11.2017. 15:27h

Norvežanka Marit Bjergen stigla je do 111. pobjede u Svjetskom kupu - pobijedila je danas u trci na 10 kilometara u skijaškom trčanju u finskoj Ruki, a trku je završila za 25:07,6 minuta.

Bjergen (37) se priprema za svoje pete Zimske olimpijske igre.

Drugo mjesto zauzela je Šveđanka Šarlota Kale, koja je za pobjednicom zaostala 17 sekundi, dok je treća bila Norvežanka Flugstad Ingvild Estberg.

Stina Nilson u Ruki je završila na 8. mjestu, ali i dalje ima ubjedljivu prednost u generalnom plasmanu – 80 bodova, 12 više od Kale i 19 od Julije Belorukove, Ruskinje koja je u Ruki bila tek na 14. poziciji.

U Ruki je održana i muška trka na 15 kilometara, a slavio je takođe, Norvežanin Johanes Hesflot Klebu.

, koji je dionnicu prešao u vremenu 33:38.8 minuta.

Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnik Didrik Tenset koji je trku prešao za 33:54.1, a treći je kroz cilj prošao Ivo Niskanen u vremenu 33:56.5.

Klebu je na vrhu rang liste i u generalnom plasmanu sa 50 bodova, a prati ga Pal Golberg sa četiri boda manje. Golberg je kroz cilj u Ruki prošao kao 11. vremenu (34:16.9).

Treći je Šveđanin Kal Halfvarson sa 43 boda, koji je trku u Ruki završio kao deseti u vremenu 34:13.2.