Častan oproštaj Bjelopoljaca, slijedi dvomeč sa Rijekom

Crnogorski šampion će takmičenje u Evropi nastaviti u prvom kolu CEV kupa, protiv hrvatske Rijeke (21/23 - 28/30. novembar).
Jovan Delić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 22.10.2017. 20:30h

Jedinstvo Bemax nije uspjelo da se plasira u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, ali se pred svojim navijačima časno oprostilo od najkvalitetnijeg takmičenja – nakon poraza u Nikoziji od 3:0, Bjelopoljci su izgubili od Omonije i pred svojim navijačima, sa 3:2 (26:24, 14:25, 25:18, 26:28, 15:9), ali uz bolju partiju nego u prvom meču.

Omonija će u narednoj rundi kvalifikacija igrati sa poljskim Jastržebskim (8. i 12. novembra).

Što se večerašnjeg meča tiče, gosti su prvi set dobili lakše nego što je izgledalo tokom igre, jer su vodili 10:5 i 18:14, ali je Jedinstvo uspjelo da uhvati priključak na 18:18, a onda i prvi put povede na 20:19.

Imali su domaći odbojkaši prednost od 23:22, mogli su i do set lopte, ali je na 23:23 pogriješio tehničar Kuburović, koji je poslao tešku loptu iza antene za Delića.

Sidibe je greškom u napadu anulirao svom timu prvu set loptu na 24:23, a onda se na 25:24 za goste Kuburović “upecao” na mreži, pa je Omonija povela 1:0.

Takav gubitak prvog seta nije uticao na Bjelopoljce, koji su se razigrali u drugom setu, i na kraju su rivala ostavili na svega 14 poena (u dva navrata su domaći vodili i 12 poena razlike).

Međutim, u trećem su gosti uzvratili istom mjerom, već na 14:5 je sve bilo odlučemo, pa su Kiprani do kraja seta odigrali rutinski i već tada obezbijedili prolaz dalje (Jedinstvu je trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set”), kasnije i pobjedu…

"Malo je trebalo da dođemo u situaciju da odlučujemo o nekom prolasku dalje. Mi smo svakako zadovoljni, naša ekipa ima duh i kvalitet da igra sa ovako dobrim ekipama u Evropi. Žao nam je što makar na kraju nijesmo uspjeli da trijumfujemo i zabilježimo pobjedu u Ligi šampiona. Momci su kao I uvijek dali sve od sebe, i ostavili srce na terenu”, kazao je trener Jedinstvo Bemaxa Darko Prebiračević za Radio Bijelo Polje.

Jedinstvo Bemax – Omonija 2:3 (24:26, 25:14, 18:25, 28:26, 9:15)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 1.050. Sudije: Geldolf (Holandija) i Goren (Izrael). Poeni iz napada: Jedinstvo Bemax 48, Omonija 55. Poeni iz bloka: Jedinstvo Bemax 10, Omonija 8. Poeni iz servisa: Jedinstvo Bemax 7, Omonija 3. Greške: Jedinstvo Bemax 40, Omonija 39.

Jedinstvo Bemax: Kuburović 3, Vukić, Delić 20, Popović (libero 1), Kojović, Dizdarević (libero 2), B. Bulatović 3, Rudić 7, L. Bulatović, Đuretić, Tomić, Magdelinić, Madžunkov 11, Bojić 21.

Omonija: A. Petrakidis 7, Savidis 2, S. Petrakidis 2, Guzman 16, Savides, Antoniades 1, Adamu 2, Prodromu (libero 2), Aleksiu 6, Ahileos, Papahristodolu (libero 1), Bagrej 7, Sidibe 23.