Jedinstvo samo u prvom setu priprijetilo Omoniji

Jovan Delić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 18.10.2017. 17:26h

Iznenađenja u Nikoziji nije bilo - izuzev prvog seta, odbojkaši Jedinstvo Bemaxa nijesu pružili jači otpor kiparskoj Omoniji, koja je sa 3:0, nakon 80 minuta igre, slavila u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Bjelopoljcima ostaje nada u revanš, u nedjelju u svom „Nikoljcu” (20 sati), u kojem crnogorski šampion mora da pobijedi 3:0 ili 3:1 kako bi izborio „zlatni set” i šansu da se domogne treće runde kvalifikacija u kojem bi rival bio poljski Jastržebski (8. i 12. novembra).

Poraženi će takmičenje nastaviti u prvom kolu CEV kupa, protiv hrvatske Rijeke (21/23 - 28/30. novembar)...

Što se meča u Nikoziji tiče, starteri za Jedinstvo bili su tehničar Kuburović, korektor Delić, primači Bojić i Rudić, srednji blokeri Bulatović i Madžunkov, te libero Popović. U igru su, u drugom i trećem setu, ulazili jedino još Bugarin (primač) i Đuretić (srednji bloker).

Jedinstvo je šansu propustilo u prvom setu. Bjelopoljci su poveli 9:4, uspjeli su da se vrate nakon 12:15 i izjednače na 21:21, ali su onda pali u finišu. To kao da je „slomilo krila” gostima, koji više nijesu uspjeli da pariraju domaćinu. U drugom setu je Omonija vrlo brzo povela 10:5, a sve je bilo jasno na drugom tehničkom tajm-autu (16:10). U trećem setu je neizvjesnost trajala do 5:5, a Kiprani su set prelomili na 14:6, a vodili su i 20:9...

"Stvarno je teško bilo šta reći nakon ovakvog poraza. Odlično smo otvorili utakmicu, nametnuli naš ritam, imali pet poena prednosti u prvom setu, ali smo našim greškama dozvolili Omoniji da se vrati i osvoji set. Nakon toga smo dozvolili pad u igri, i propustili šansu da napravimo bolju uvertiru za meč u Bijelom Polju. Ipak, vjerujem da možemo mnogo bolje i ostaje nam da se u narednim danima spremimo za revanš. Mislim da uz podršku naših navijača možemo učiniti revanš mnogo neizvjesnijim", rekao je makedonski srednji bloker u redovima Jedinstva, Filip Madžunkov.

Omonija - Jedinstvo Bemax 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)

Nikozija - Dvorana: „Tasos Papadopulos Eleftheria”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Bensimon (Izrael) i Pop (Rumunija). Poeni iz napada: Omonija 38, Jedinstvo Bemax 29. Poeni iz bloka: Omonija 5, Jedinstvo Bemax 4. Poeni iz servisa: Omonija 5, Jedinstvo Bemax 2. Greške: Omonija 18, Jedinstvo Bemax 27.

Omonija: A. Petrakidis 4, Savidis, S. Petrakidis 7, Guzman 17, Savides, Antoniades, Adamu 1, Prodromu (libero 2), Aleksiu 4, Ahileos, Papahristodolu (libero 1), Bagrej 4, Sidibe 11.

Jedinstvo Bemax: Kuburović 1, Vukić, Delić 11, Popović (libero 1), Kojović, Dizdarević (libero 2), Bulatović 1, Rudić 2, Bugarin 2, Đuretić 1, Tomić, Magdelinić, Madžunkov 7, Bojić 10.