Vukovi pobijedili Čelik sa 50:12

Vukovi - Čelik, ragbi, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 14.10.2017. 16:43h

Crnogorski ragbi klub Vukovi pobijedio je danas u prijateljskoj utakmici prvaka Bosne i Hercegovine Čelik iz Zenice sa rezultatom 50:12.

Vukovi su krenuli sa dobrom igrom od početka u već u prvih deset minuta došli su u vođstvo od 14:0 esejima Stefana Đinovića i Marka Andrića i uz dva pretvaranja Srđana Popovića.

U nastavku Čelik je pokušavao da uzvrati ali ih je dobra odbrana domaćina spriječila da dođu do poena.

Pred kraj poluvremena Mirko Garčević postiže još jedan esej za domaćina, a Popović je ponovo bio precizan iz pretvaranja za vođstvo od 21:0 sa kojim se otišlo na pauzu.

Na početku drugog poluvremena gosti su bolje zaigrali i sa dva eseja i pretvaranje smanjuju prednost domaćina na 21:12.

Međutim, Čelik nije imao snage za preokret i uslijedila je serija novih poena Vukova.

Nove eseje za domaćina upisali su Marko Andrić, Mirko Garčević, Ivan Čolaković i Marko Kovačević, dok je Srđan Popović bio precizan iz još tri šuta za pretvaranje i jednom iz kazne za konačnih 50:12.