Ženskom kata timu preglasavanjem izmakla medalja

74 pregleda 0 komentar(a)
Kata tim žene, Foto: Privatni album
Ažurirano: 08.10.2017. 14:55h

Ženski kata tim karate reprezentacije Crne Gore kao petoplasirani završio je nastup na turniru Serije A u Salcburgu.

Kata tim, u sastavu Biserka Radulović, Jovana Marić i Mia Roganović, u meču za bronzanu medalju izgubio je od Slovačke 3:2.

Na startu pobijedio je Italiju 5:0, dok je u polufinalnom duelu poražen od Turske 3:2.

Uslijedio je repasaž i duel sa Slovačkom za treće mjesto i bronzanu medalju, ali je tim koji je u Salcburgu nastupao pod imenom Budućnost Montenegro izgubio 3:2.

Zlatno odličje osvojila je Njemačka, koja je u finalnom meču savladala Tursku 3:2.

U pojedinačnoj konkurenciji, Dragoljub Vukotić na startu je izgubio od Džesija Enkampa 3:2, dok je Đorđe Srđević eliminisao Sandživa Tirabošija iz Italije 5:0 i Švajcarca Morisa Rojša 4:1, ali je izgubio od Portugalca Žorža Keiroša 4:1.

U borbama, Nenad Dulović je na startu takmičenja u kategoriji do 60 kilograma izgubio od Samdana Eraja iz Turske 3:0, Dragana Konjević je u prvom kolu kategorije preko 68 kilograma slavila protiv Mađarice Nikole Barte 2:0, dok je u drugom igubila od Slovenke Kaje Budič 1:0.

Bronzanu medalju juče je osvojio Mario Hodžić ukategoriji do 67 kilograma.