Ivana Španović godinu završava kao najbolja na svijetu

54 pregleda 2 komentar(a)
Ivana Španović, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.10.2017. 10:36h

Srpska atletičarka Ivana Španović će 2017. godinu završiti na prvom mjestu rang liste skakačica udalj, prema rangiranju najeminentnije statističke kuće kada je u pitanju atletika "All Athletics".

Španovićeva će biti na prvom mjestu rang liste sa 1.372 poena.

Ivana se do sada nekoliko puta našla na prvom mjestu svjetske rang liste skakačica udalj u toku takmičarske sezone, a sad je već 36 nedelja na toj poziciji.

Španovićeva će prvi put u karijeri i zimsku sezonu, a na kraju i cijelu takmičarsku godinu završiti kao svjetski broj jedan.

Srpsku atletičarku na vrhu liste niko neće ugroziti do marta 2018. godine, piše Sport klub.

Ivana je na rang listi nadmašila i svoje dvije najveće rivalke Tijanu Bartoletu i svjetsku šampionku Britni Ris.

Španovićeva je osvojila Dijamantsku ligu, a na Evropskom dvoranskm prvenstvu u Beogradu osvojila je zlatnu medalju, skočivši 7,24 metara.