Danila Pantića kazne eliminisale u posljednjem minutu borbe

1 komentar(a)
Danilo Pantić, Foto: EJU.NET
Ažurirano: 01.10.2017. 14:07h

Crnogorski reprezentativac Danilo Pantić eliminisan je u prvom kolu džudo gran-prija u Zagrebu. Pantić je za rivala u kategoriji do 100 kilograma imao Letonca Jevgenija Borodavka, koji je slavio zahvaljujući iskustvu protiv mladog Nikšićanina.

Borodavko je do pobjede došao nakon tri kaznena poena Pantiću na 40 sekundi do isteka borbe u kojoj nijednom od rivala nije uspijevao da nametne svoj stil. Borodavku je to koristilo, pošto već pet godina ima iskustva u osvajanju velikih medalja i znalački je navodio sudije na kazne našem džudisti.

Juče je u Zagrebu borbe za medalje izgubio Nikola Gardašević u kategoriji do 73 kilograma. Njega je za prolazak u finale eliminisao Šveđanin Tomi Macijas, a u borbi za bronzu izgubio je od Rusa Ualija Kurževa, pa je nastup završio plasmanom na petom mjestu.