Crnogorskim kik-bokserima 24 medalje

280 pregleda 1 komentar(a)
Goran Radonjić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.09.2017. 15:46h

Crnogorski kik-bokseri sa 24 medalje kao trećeplasirani završili su nastup na Balkanskom prvenstvu u konkurenciji juniora i seniora u Bijelom Polju.

Osvojili su šest zlatnih i po devet srebrnih i bronzanih odličja.

U lou-kiku najsjajnija odličja pripala su Anastaziji Petrović (do 56), Nikoli Prlji (do 51) i Iliji Vujoviću (do 67), srebrni su bili Jovan Martinović, Filip Sekulović i Miroslav Vujović, dok su bronze osvojili Nikola Ratković, Aleksandar Živadinović, Luka Petrušić, Marko Nikolić i Alija Selmanović.

U disciplini kik-lajt zlatna odličja osvojili su Ana Miljenović (+70 kg), Luka Perišić (-63 kg) i Danilo Jeknić (-84 kg), srebrnim medaljama okitili su se Vesna Baranin, Anđela Popović, Ardit Astafović, Stefan Nikitović, Savo Lubarda i Stefan Sošić, dok su bronze pripale Klari Drobnjak, Nikoli Boričiću, Viktoru Šalji i Antoniju Lukiću.

Selektor Goran Radonjić kazao je da je Balkansko prvenstvo bilo veoma uspješno za crnogorski kik boks.

"I u lou-kiku i kik-lajtu reprezentativci su bili na nivou, čemu najbolje svjedoče medalje. Zadovoljni smo nastupom i očekujemo da na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, u novembru, ostvarimo odlične rezultate", kazao je Radonjić.

Crna Gora su na šampionatu predstavljale i sudije Vladimir Danilović i Mitar Kojičić.

U ukupnom plasmanu najbolja je bila Srbija sa 12 zlatnih), drugoplasirana Bosna i Hercegovina osvojila je deseta, a Crna Gora šest zlatnih odličja.

U lou-kiku najbolji senior bio je Novak Radulović iz Srbije, junior Ensar Kozo iz Bosne i Hercegovine.

U kik-lajtu priznanja su pripala seniorki Zehri Aslan iz Turske i juniorki Ivani Radić iz Bosne i Hercegovine.

Šampionat Balkana, čiji pokrovitelj bila Opština Bijelo Polje, bio je najbrojniji do sada.

Kosovo je nastupilo prvi put, dok se, poslije više od deceniju, takmičila i Turska.

Učestvovali su još Srbija, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Slovenija, Bugarska i Crna Gora.

Sljedeće Balkansko prvenstvo biće održano u Sarajevu 2018. godine.