Markesu pobjeda, super-heroju Rosiju slava

Mark Markes, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.09.2017. 13:16h

Mark Markes je pobjednik 14. trke Moto GP šampionata, koja je danas vožena u Aragonu.

Petu pobjedu ove sezone Markes je ostvario ispred Danija Pedrose i Horhea Lorenca.

Markes je ponovio rezultat od prošle godine i treći put u karijeri slavio pred domaćom publikom, odnosno peti ove sezone (34. put u Moto GP karavanu).

Maverik Vinjales imao je pol-poziciju, a završio kao četvrti, dok je heroj dana bio Valentino Rosi, koji je samo 23 dana nakon dvostrukog loma noge završio trku na petom mjestu.

Markes je do trijumfa došao agresivnom vožnjom od starta, čak je i izlijetao sa staze, ali uspio je da održi ritam i prvi prođe kroz cilj...

Španac je u generalnom plasmanu pobjegao pratiocima, ima 224 boda, Doviciozo 208, Vinjales 196, Rosi 157, Pedrosa 150, Zarko 110...

Do kraja šampionata ostale su još četiri trke, a sljedeća je 15. oktobra u Japanu.