Crnogorski džudisti bez medalje

Najbliži pobjedničkom postolju bio je Jusuf Nurković, koji je u kategoriji do 66 kilograma završio kao petoplasirani.
Juniorska džudo reprezentacija, Foto: Džudo savez Crne Gore
Ažurirano: 17.09.2017. 17:28h

Crnogorski džudisti bez medalje završili su nastup na juniorskom prvenstvu Evrope u Mariboru.

U pojedinačnoj konkurenciji za jednu od medalja borilo se 402 takmičara, 222 u muškoj i 180 u ženskoj konkurenciji, iz 41 države.

U ekipnom dijelu šampionata Crna Gora je imala predstavnike muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Muški tim, u sastavu Petar Klikovac, Nikola Stanišić, Aleksandar Tomić, Lazar Ćupić i Novak Ostojić, završio je kao sedmoplasirani, dok je ženski tim poražen u prvom kolu.

Ženska ekipa nastupila je u sastavu Elma Ličina, Tamara Gardašević, Ivana Šunjević, Jovana Peković i Jovana Nikić.