Pelegrini bolja od Ledecki

Federika Pelegrini, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.07.2017. 17:10h

Italijanska plivačica Federika Pelegrini osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, i to je prvi poraz Keti Ledecki u pojedinačnoj konkurenciji u karijeri.

Pelegrini je do prve medalje na SP došla u vremenu od minut, 54 sekunde i 73 stotinke, dok je Ledecki podijelila drugo mjesto sa Australijankom Emom Mekion (55,18).

Ledecki je tako došla do svoje četvrte medalje na SP u Budimpešti, a prve srebrne, nakon što je osvojila tri zlata, dok je Pelegrini postala prva takmičarka i u muškoj i u ženskoj konkurenciji koja je osvajala medalju na sedam uzastopnih svjetskih prvenstava.

A južnoafrički plivač Čad le Klo bio je najbolji na 200 metara delfin stilom - finalnu trku je završio za minut, 53 sekunde i 33 stotinke.

Srebrna medalja pripala je Mađaru Laslu Čehu koji je imao 39 stotinki zaostatka, dok se bronzanim odličjem okitio Japanac Daija Seto sa gotovo sekundom slabijim vremenom od pobjednika.