Pitiju zlato na 100 metara prsno

91 pregleda 0 komentar(a)
Adam Piti, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.07.2017. 17:56h

Britanski plivač Adam Piti osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara prsno na SP u Budimpešti, ali i stigao do novog rekorda.

Piti je plivao u vremenu 57,47 sekundi, a postavio je rekord šampionata.

On drži svetski rekord u ovoj disciplini, jer je prošle godine na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru plivao u vremenu 57,13.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Kevin Kordes rezultatom 58,79, a bronza je pripala Kirilu Prigodi iz Rusije (59,05).

Rekord prvenstva je postavila i Šveđanka Sara Sjesterm u trci na 100 metara delfin.

Sjestrem je slavila rezultatom 55,53 sekunde, što je za pet desetinki slabije od njenog svjetskog rekorda koji je postavila u Riju.

Drugoplasirana je bila Australijanka Ema Mekion (56,18), a na trećem mjestu je završila Amerikanka Kelsi Vorel (56,37).

Domaća takmičarka Katinka Hosu bila je najbolja u trci na 200 metara mješovitim stilom.

Hosu je stazu preplivala za dva minuta i sedam sekundi, ispred Japanke Jui Ohaši (2:07,91).

Bronza je pripala Amerikanki Medison Koks u vremenu 2:09,71.