Risto Drobnjak bez finala u Najrobiju

Drobnjak je bio 14. od 19 bacača kugle u kvalifikacijama Svjetskog prvenstva u Keniji
158 pregleda 0 komentar(a)
Risto Drobnjak, Foto: ASCG
Ažurirano: 14.07.2017. 17:53h

Crnogorski reprezentativac u bacanju kugle Risto Drobnjak završio je na 14. mjestu nastup na 11.Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore u glavnom gradu Kenije, Najrobiju.

Drobnjak je danas u kvalifikacionoj grup B bio sedmi u bacanju kugle, hicem od 17,13 metara, pa nije uspio da se palsira u finale. Drobnjak je tim hicem zauzeo 14. mjesto u konkurenciji 19 bacača kugle iz 13 zemalja koji su imali normu za nastup u Najrobiju.

Najbolji u obje grupe kvalifikacija bio je bacač kugle iz Bosne i Hercegovine Nermin Štitkovac sa rezultatom 19,60 metara.

"Krug za bacanje kugle je bio klizav od kiše koja je padala prije takmičenja, a Risto je uz to i neiskusan, pa je uz tremu prisutnu na ovakvim takmičenjima podbacio. Da je bacio svoj najbolji hitac imao bi šesti rezultat i bacao bi u finalu. No, i sam plasman i 14. mjesto je uspjeh, jer je samo 19 bacača imalo normu a on je petoricu od njih ostavio iza sebe", kazao je Osman Erović, selektor crnogorske atletske selekcije.

Drobnjak je jedini iz Crne Gore imao normu za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore u Najrobiju.