Samo je jedan Doktor

Doktor je u Holandiji pobijedio poslije godinu
Valentino Rosi, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 25.06.2017. 13:12h

Vozač Jamahe Valentino Rosi pobijedio je danas na trci za Veliku nagradu Holandije, dok je Andrea Doviciozo iz Dukatija preuzeo lidersko mjesto u Moto GP šampionatu.

Legendarni Italijan je do prve pobjede posle godinu dana, a 115. u karijeri došao ispred sunarodnika Danila Petrućija iz Premak Dukatija.

Treće mjesto zauzeo je branilac titule Mark Markes iz fabričke Honde, koji je u borbi za podijum u cilju pobijedio vozača LCR Honde Kala Kračloa i Dovicioza koji je petim mjestom uspio da preuzme lidersko mjesto u generalnom plasmanu od Maverika Vinjalesa.

Rosi je današnju trku završio za 41 minut i 41,149 sekundi, što je bilo 0,063 sekunde brže od drugoplasiranog Petrućija.

U generalnom plasmanu Doviciozo je prvi sa 115 bodova, na drugom mjestu prati ga Vinjales sa 111, dok je treći Rosi sa 108, a Markes četvrti sa 104.

Sljedeća trka u Moto GP šampionatu voziće se naredne nedjelje u njemačkom Drezdenu.