Prvijenac Crne Gore, savladana Gruzija

1 komentar(a)
Crna Gora - Gruzija, Foto: OSCG
Ažurirano: 17.06.2017. 16:44h

Odbojkašice Crne Gore upisale su prvu pobjedu u ovogodišnjoj Evropskoj ligi – iako su lose otvorile meč i ubjedljivo izgubile pvi set, izabranice Dragana Nešića su na kraju savladale domaću Gruziju 3:1, u drugom kolu turnira u Tbilisiju.

Za razliku od prvog meča protiv Ukrajine (0:3), Nešić protiv Gruzije nije, praktično, ništa mijenjao tokom utakmice, koju su odigrale Tamara Roganović (teničar), Nikoleta Perović (korektor), Ksenija Ivanović, Jelena Cvijović (primači servisa), Ana Otašević, Marija Milović (srednji blokeri) i libero za ovu priliku Danijela Džaković. U igru je u prvom setu ulazio i drugi libero, Anja Pejović.

Na kraju, presudio je manji broj grešaka naše selekciije, tih 12 poena razlike kompenzovali su veći broj poena iz bloka i servisa gruzijske selekcije…

"Dosta smo lose otvorile utakmicu, izgubile smo prvi set, bile smo pasivne, ni u jednoj situaciji nismo bile korektne. Međutim, na svi sreću smo okrenule rezultat na 3:1 u našu korist, ostala tri seta smo odigrale onako kako je bio dogovor u svlačionici. Zadovoljne smo, pružili smo maksimum, imale smo stvarno sjajnih momenata u napadu, dozanju, odbrani i servisu. Protiv Francuske nas čeka teška utakmica, nadamo se dobrom rezultatu. Daćemo sve od sebe, nadam se da ćemo se opet radovati", rekla je Ksenija Ivanović, najbolja poenterka našeg tima u ovom meču.

Crna Gora turnir u Tbilisiju završava sjutra (14 sati) utakmicom protiv Francuske, koja je u drugom kolu poražena od Ukrajine 3:0 (25:23, 25:14, 25:17).

Nakon Tbilisija, isti rivali igraće na turniru u francuskom Rezeu, od 23. do 25. juna.

Crna Gora – Gruzija 3:1 (18:25, 25:21, 25:16, 25:18)

Tbilisi - Dvorana: Nova palata sportova “Tbilisi”. Gledalaca: 300. Sudije: Zotović (Srbija) i Jorguleas (Grčka). Poeni iz napada: Crna Gora 53, Gruzija 48. Poeni iz bloka: Crna Gora 7, Gruzija 9. Poeni iz servisa: Crna Gora 7, Gruzija 9. Greške: Crna Gora 14, Gruzija 26.

Crna Gora: Otašević 11, Perović 10, Cvijović 12, Milivojević, Milović 8, Laković, Roganović 5, Hadžisalihović, Džaković (libero 1), Ivanović 21, Peruničić, Vujošević, Pejović (libero 1), Dragović.

Gruzija: Gaprindašvili 13, Koraevi (libero 1), Batsašvili 4, Carenko, Kipsidze 1, Beriašvili (libero 2), Ulumbelašvili, Sanadze, Čelidze 7, Sosnovskaja 5, Kalandadze 25, Markarašvili 1, Čautčidze 12.