Crna Gora prekinula niz poraza, maksimalan trijumf protiv Kazahstana

Izabranici Veljka Bašića su, tako, stigli do treće pobjede u pet mečeva u ovogodišnjem takmičenju, jer su savladali i Tunis (3:2) i Kineski Tajpeh (3:1) u Bijelom Polju.
1 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Fivb.org
Ažurirano: 10.06.2017. 16:36h

Nakon dva uzastopna blijeda izdanja, protiv Estonije (0:3) u Bijelom Polju i u petak sa Kineskim Tajpehom (1:3), odbojkaši Crne Gore pružili su znatno bolju partiju i upisali maksimalnu pobjedu protiv Kazahstana (25:16, 25:17, 25:19), u drugom kolu turnira u Tunisu, u trećoj diviziji Svjetske lige.

Kazahstan je, sa druge strane, i dalje bez pobjede u Svjetskoj ligi protiv evropskih selekcija (12 mečeva).

Bez obzira na pobjedu protiv Kazahstana, kojom su donekle popravili utisak nakon dva poraza u nizu, naši odbojkaši su već izgubili šanse da se domognu fajnl-fora u Meksiku (18. i 19. jun), na koji vode prva tri mjesta na zbirnoj tabeli 12 ekipa u ovoj diviziji.

Što se utakmice tiče, Bašić je bio toliko zadovoljan igrom ekipe da je tokom meča samo dva puta uvodio drugog tehničara, Nikolu Radonića kao taktičku zamjenu na servisu (umjesto Gojka Ćuka). Sva tri seta, dakle, odigrala je postava – tehničar Simo Dabović, korektor Aleksandar Minić, primači Marko Bojić i Božidar Ćuk, srednji blokeri Gojko Ćuk i Ivan Ječmenica, te libero Nikola Lakčević.

Crna Gora je dominirala u svim elementima igre, posebno na bloku i servisu, a pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Prvi set je odlučen odmah na početku, kada je naša selekcija povela 6:0. Kazahstan je kakav-takav priključak držao do 20:16, nakon čega je uslijedila serija 5:0 „crvenih“ za vođstvo od 1:0.

U drugom setu je Kazahstan jedino vođstvo imao na 2:1, Crna Gora je prvi put tri poena prednosti stekla na 11:8, a serijom 3:0 od 14:13 do 17:13 je prelomila i drugi set, u kojem je Kazahstan, interesatno, posljednji put ponovo poen osvojio za 20:16.

Kazahstan je dva puta vodio i na početku trećeg seta, 1:0, 2:1, 3:2, ali od vođstva Crne Gore na 4:3 više nije bilo preokreta. Kazahstanci su držali priključak do 10:9, nakon čega je na serijom odlučnih servisa Minića (dva asa) Crna Gora povela 15:9 i stavila tačku na ovaj meč...

Crna Gora nastup u Svjetskoj ligi završava sjutra veče (23 sata) protiv domaćeg Tunisa.

Crna Gora – Kazahstan 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

Tunis – Dvorana: „El Menzah“. Gledalaca: 50. Sudije: Kandil (Egipat) i Pjerobon (Argentina). Poeni iz napada: Crna Gora 36, Kazahstan 29. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Kazahstan 3. Poeni iz servisa: Crna Gora 8, Kazahstan 2. Greške: Crna Gora 18, Kazahstan 19.

Crna Gora: Minić 16, Dabović 2, Babić, G. Ćuk 8, Radonić 1, Lakčević (libero 1), M. Bojić 14, Radunović, B. Ćuk 9, S. Bojić, Strugar, Vukašinović, Ječmenica 6, Popović (libero 2).

Kazahstan: Fartov (libero 1), Kuznjecov 2, Vovnjenko 5, Stoljnikov 10, Bajbekov (libero 2), Donjec 5, Gabduljin, Mišenko 9, Akimov, Kadirkhanov 1, Erdštajn 2, Sulejmenov, Vorivodin, Minakov.