Učinak u San Marinu - 31 medalja, 13 zlatnih

Od 31 medalje, 13 je zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih
54 pregleda 3 komentar(a)
Crna Gora, Foto: Sanmarino2017.sm
Ažurirano: 03.06.2017. 15:28h

Crnogorski sportisti završili su Igre malih zemalja u San Marinu sa 31 medaljom, devet manje nego što su ih ukupno osvojili na prethodna tri nastupa na ovim takmičenjima, 2011, 2013. i 2015. godine.

Od 31 medalje, 13 je zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih.

Crnogorski sportisti u generalnom plasmanu zauzeli su četvrto mjesto, iza Luksemburga sa 94 (36-36-22), Kipra 77 (28- 30- 19) i Islanda sa 55 (24- 14 -17) medalja.

Posljednjeg dana zlatna odličja donijele su atletičarke Slađana Perunović u trci na pet hiljada metara i Kristina Rakočević u bacanju diska.

Srebro je pripalo košarkaškoj selekciji, koja je u posljednjem meču savladala Island 86:61.

Bronzane medalje pripale su stonoteniserima Ivoni Petrić i Filipu Radoviću.

Pored Perunović i Rakočević, zlato su osvojile njihove koleginice iz atletskog tima Marija Vuković i Ljiljana Matović, Danilo Pantić, Marko Bubanja, Arso Milić, Elma Ličina, Ivana Šunjević i obje džudo selekcije, Miroslav Petković i Đuro Milanović u tandemu, te Petković u pojedinačnoj konkurenciji u boćanju.

Dakle, 13 zlatnih medalja osvajali su takmičari iz tri discipline - atletika, džudo i boćanje.

Srebrne medalje pripale su atletičarima Tomašu Đuroviću i Ljiljani Matović, košarkaškoj selekciji, džudisti Balši Sinanoviću, te stonoteniskim dublovima Petrić - Ćulafić i Radović - Bakić.

Bronzani su bili atletičari Slađana Perunović, Ivan Kukuličić i Kristina Rakočević, Anđela Miličković u streljaštvu, džudisti Jusuf Nurković i Jovana Peković, streličari Milan Borović i Mina Šibalić u konkurenciji mješovitih parova, boćar Đuro Milanović, stonoteniseri Filip Radović i Ivona Ćulafić u singlu, kao i obje stonoteniske selekcije.