Treći dan - sedam medalja, jedno zlato

Anđela Miličković, Foto: COK
Ažurirano: 01.06.2017. 18:05h

Jedna zlatna medalja, koju je donijela atletičarka Ljliljana Matović, dva srebra stonotenisera, i četiri bronze (atletičari tri i strijelci jednu), učinak je crnogorskih sportista trećeg takmičarskog dana na Igrama malih zemalja u San Marinu.

Nakon trećeg dana, crnogorski sportisti imaju 22 odličja - devet zlatnih, četiri srebrna i devet bronzanih.

Ljiljana Matović je do zlata došla u skoku u dalj, rezultatom pet metara i 64 centimetra.

Njene kolege iz atletskog tima nastup su završile sa bronzanim odličjem.

Slađana Perunović je, nakon šest zlatnih medalja u prethodna tri izdanja ove manifestacije, bila treća u trci na 10 hiljada metara - u vremenu 38 minuta i 10 stotinki (38:00,10).

„Više sam nego zadovoljna, s obzirom na to da sam tokom ovog mejseca trčala tri polumaratona. Umorna sam, nisam ni očekivala da ću biti među tri. Već sljedeće nedjelje me očekuje prvenstvo Crne Gore, izborno za Kup Evrope. Nadam se da ću se odmoriti i reprezentaciju predstavljati na najbolji način. Što se tiče trke na pet hiljada metara, mnogo sam umorna, krenuću, pa šta bude“, kazala je Perunović.

Treće mjesto osvojili su i Ivan Kukuličić u bacanju diska (56,40) i Kristina Rakočević u bacanju kugle (14,56).

Stonoteniseri i stonoteniserke su izgibili finalne mečeve u dublu.

Luka Bakić i Filip Radović poraženi su od para iz Monaka, dok su Ivona Petrić i Snežana Ćulafić izgubile od rivalki iz Luksemburga.

Crnogorska reprezentativka u streljaštvu Anđela Miličković osvojila je bronzanu medalju u disciplini vazdušna puška na 10 metara, rezultatom od 218,1 krug.

U istoj disciplini Nemanja Obradović završio je na petom, a Miloš Božović na sedmom mjestu.

Streličari Milan Borović i Mina Šibalić u osmini finala završili su nastup u pojedinačnoj konkurenciji.

Borović i Šibalić sjutra će se protiv Islanda boriti za bronzanu medalju u konkurenciji mješovitih parova.

Plivač Boško Radulović osvojio je šesto, dok je Jovana Terzić nastup u finalu trke na 50 metara slobodno završila na osmom mjestu.

Radulović je finalnu trku završio u vremenu 24,42 sekunde. Terzić je trku na 50 metara isplivala za 27,90 sekundi.

Razočarali su košarkaši koji su poraženi od Kipra 81:71 i vjerovatno ostali bez šanse za zlato.

Odbojkaši Andrej Bojić i Marko Bagarić izgubili su i treći meč, ovoga puta od tandema iz Luksemburga 2:1.

Raspored za sjutra

Četvrti dan u 10 sati otvaraju streličari Milan Borović i Mina Šibalić, borbom za bronzu u mješovitim parovima.

Istovremeno, počinje stonotenisko takmičenje u pojedinačnoj konkurenciji.

U podne startuju džudisti - eliminacione borbe timova, dok finalni mečevi počinju u 16 časova.

Od 12 i 30 na stazu će Demir Mulić u mauntin bajku.

Dan zatvaraju košarkaši, koji od 20 sati igraju sa San Marinom.