Odbojkašice ubjedljive protiv Kosova

Naša selekcija sjutra (16.30) igra protiv domaće Bugarske.
Odbojkašice Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 01.06.2017. 15:49h

Nakon startnog poraza od Rumunije (3:0), odbojkašice Crne Gore upisale su prvu pobjedu na turniru u Sofiji, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo - izabranice Dragana Nešića savladale su danas slabašno Kosovo sa 3:0 (25:20, 25:7, 25:5).

Neravnopravni duel trajao je svega 59 minuta, a Kosovo u drugom i trećem setu nije uspjelo da uzme više od sedam poena. Posao Crnoj Gori je bio olakšan i tme što je rival greškama poklonio čak 37 poena!

Kvalitet protivnika omogućio je Nešiću da isproba sve igračice. Meč su počele tehničar Evgenija Milivojević, korektor Nikoleta Perović, primači servisa Danijela Džaković i Ksenija Ivanović, srednji blokeri Ana Otašević, te libero Iva Vujošević.

"Loše smo otvorile meč, dozvoile smo protivicama da dođu do 20 poena, napravile smo nekoliko glupih grašaka. U drugom i trećem setu smo se probudile i nismo im dozvolile da pređu 10 poena. U ta dva seta smo igrale jako lijepo, timski, svaka djevojka je dobila svoju šansu, i jako smo zadovoljne ovom pobjedom", rekla je Nikoleta Perović.

"Protiv Bugarske nas čeka jako težak meč, i nadam se pobjedi", dodala je Perovićeva.

Prvoplasirana selekcija za ovog turnira, koji traje do nedjelje, izboriće direktan plasman na SP, dok će drugoplasirana u treću rundu kvalifikacija...

Crna Gora – Kosovo 3:0 (25:20, 25:7, 25:5)

Sofija – Dvorana: „Hristo Botev“. Gledalaca: 50. Sudije: Blemhard (Holandija) i Vuduris (Grčka). Poeni iz napada: Crna Gora 28, Kosovo 22. Poeni iz bloka: Crna Gora 4. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Kosovo 4. Greške: Crna Gora 7, Kosovo 37.

Crna Gora: Otašević 7, Perović 3, Cvijović 2, Milivojević, Laković 2, Roganović, Hadžisalihović 7, Džaković 4, Ivanović 5, Peruničić 1, Vujošević (libero 1), Pejović (libero 2), Đurović 3, Dragović 4.

Kosovo: Ibrahimi, B. Kadriju 5, Z. Kadriju 2, Barjaktari (libero 2), Beramaj, Kreziju 1, V. Kadriju 1, Geči, Jašari 1, Šabani 5, Deliju 3, Mudža 8, Hiseni (libero 1).