Drugi dan - džudisti i boćari donijeli 10 medalja

62 pregleda 0 komentar(a)
Boćari, Foto: COK
Ažurirano: 31.05.2017. 19:32h

Crnogrski džudisti osvojili su osam, boćari i stonotesieri po dvije medalje, drugog dana Igara malih zemalja u San Marinu.

Nakon dva takmičarska dana, učinak crnogorskog tima je 15 odličja - osam zlatnih, dvije srebrne i pet bronzanih.

Svih osam naših džudista našlo se na pobjedničkom postolju.

Zlatne medalje osvojili su Danilo Pantić do 100, Marko Bubanja do 90, Arso Milić do 81, Elma Ličina do 52 i Ivana Šunjević do 63 kilograma.

Srebrni je bio Balša Sinanović do 73, a bronzani bili Jusuf Nurković do 66 i Jovana Peković do 70 kilograma.

Boćar Miroslav Petković osvojio je drugu zlatnu medalju u San Marinu.

On je danas u finalnom meču pobijedio Florijana Valerija iz Monaka.

Petković je ranije danas u polufinalnom meču savladao Milanovića, koji je u borbi za treće mjesto slavio protiv Đanija Brešana iz Monaka.

Muška i ženska stonoteniska ekipa Crne Gore nisu uspjele da se plasiraju u finale, ali su juče obezbijedile bronzana odličja.

Stonoteniseri Filip Radović i Luka Bakić poraženi su u polufinalu od Luksemburga 3:2.

Stonoteniserke Snežana Ćulafić i Ivona Petrić u polufinalnom duelu izgubile su od Malte 3:1.

Košarkaška reprezentacija pobijedila je danas Andoru 90:49 (27:22, 23:8, 21:13, 18:6), u utakmici drugog kola.

To je drugi trijumf crnogorskih košarkaša, nakon što su juče slavili i protiv Luksemburga 79:57.

Crnogorski streličari Milan Borović i Mina Šibalić u polufinalu takmičenja u paru poraženi su od Luksemburga.

U borbi za medalju, u petak, boriće se protiv Islanda.

Reprezentativka u streljaštvu, Jelena Pantović, kao petoplasirana završila je nastup u discilini vazdušni pištolj, iako je u kvalifikacijama bila najbolja. U finalu je imala pogođenih 167,8 krugova.

Plivač Boško Radulović u finalu trke na 100 metara deflin bio je osmi, sa vremenom 58 sekundi i devet stotinki.

On je u kvalifikacijama ostvario mnogo bolje vrijeme - 57,68 sekundi, što je njegov lični rekord.

Odbojkaši Andrej Bojić i Marko Bagarić poraženi su danas od Ženilda da Silve i Šavijera Folguere iz Andore 2:0 (21:13 i 21:12), u utakmici drugog kola turnira u odbojci na pijesku.

To je njihov drugi poraz u A grupi, nakon što su juče izgubili od San Marina 2:0.

Rapored za sjutra

Crna Gora će sjutra, trećeg takmičarskog dana, imati predstavnike u šest sportova.

Nastupiće stonoteniseri, u konkurenciji dublova (9:30), košarkaše 30 minuta kasnije očekuje duel sa Kiprom (10:00), dok će u isto vrijeme počinju plivačka takmičenja, u kojima će Crnu Goru predstavljati Jovana Terzić i Boško Radulović na 50 metara slobodno.

Za 17 sati zakazan je duel sa Luksemburgom u odbojci na pijesku, dok će 15 minuta kasnije takmičenje početi Jelena Pantović u disciplini vazdušni pištolj.

Sjutra će na borilišta i atletičari Kristina Rakočević (kugla, 16), Ljiljana Matović (skok u dalj, 16.55), Ivan Kukuličić (disk, 17.50) i Slađana Perunović (10.000, 18).

Na strelišta će i streličari Milan Borović i Mina Šibalić.