Alikavazović obarao rekorde u Sofiji

88 pregleda 1 komentar(a)
Aldemar Alikavazović plivanje, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 08.05.2017. 16:09h

Crnogorski plivač Aldemar Alikavazović zabilježio je odlične rezultate na Balkanskom juniorskom prvenstvu u Sofiji.

Alikavazović je trku na 50 metara prsno završio u vremenu 30,58 sekundi, što je novi seniorski i juniorski crnogorski rekord.

On je isplivao juniorski državni rekord i na 100 metara prsno - tu dionicu je isplivao u vremenu 1:10,25.

Alikavazović je nastupio i u disciplini 50 metara kraul koju je prešao za 25,48. Taj rezultat je njegov lični rekord.

Naša reprezentacija takmičila se proteklog vikenda i na međunarodnom mitingu "Zlatni Orlando'" u Dubrovniku.

Ekipa koju su vodili treneri Danijela Franeta i Milica Ćorović osvojili su 14 medalja - tri zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih.

Sva tri zlata ugrabila je Anđela Antunović (osvojila je i bronzu), Nikola Šuka je uzeo po jedno srebrno i bronzano odlučje.

Vasilije Andrić ima tri srebra, po bronzu Jovana Kuljača, Anastasija Vico i Ana Marija Kustudić, dok je dvije medalje (srebrnu i bronzanu) osvojio Boško Bismiljak.

Na mitingu je učestvovalo preko 400 takmičara.