Crnogorski vukovi pobjedili Rad

Crnogorski vukovi, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 06.05.2017. 20:34h

Ragbi tim Crnogorski vukovi pobijedio je u Podgorici beogradski Rad rezultatom 55:19 u četvrtom kolu regionalne Superlige.

Domaćini su poveli već u petom minutu esejom Mirka Garčevića za 5:0, a gosti su poravnali u 12. esejom Mirka Rankovića i uz pogođeno pretvaranje dolaze u vođstvo od 7:5.

U 15 minuti Beograđani povećavaju vođstvo na 12:5:1esejom Marka Isailovića.

Vukovi nakon toga zbijaju redove i preuzimaju inicijativu serijom eseja.

U 30. minutu esej daje Goran Vujović, a pet minuta kasnije i Nikola Vuletić za vođstvo od 15:12.

Srđan Popović je bio precizan iz pretvaranja za dodatna dva poena.

Novi esej za domaćine u 40. postiže Marko Novaković, a Popović ponovo pogađa pretvaranje za rezultat od 24:12 sa kojim se otišlo na poluvrijeme.

Na početku drugog dijela utakmice Garčević j dobijo žuti karton i domaćin narednih 10 minuta ima igrača manje.

Igrač Rada Mirko Ranković u 51. postiže esej i uz pretvaranje Stefana Jerkovića gosti smanjuju na samo jedan esej razlike - 24:19.

Međutim, to je bilo sve što je do kraja utakmice pokazala oslabljena ekipa gostiju...

Trener Vukova Danilo Ćeranić kazao je da je zadovoljan nastupom i timskom igrom koju su pokazali, naručito zbog toga što od ponedjeljka počinje kamp reprezentacije pred grupu Evropskog kupa nacija.

Crna Gora će od 14. maja u Tivtu biti domaćin grupe u kojoj se još nalaze Slovačka i Bugarska.

U prethodna tri kola Superlige Vukovi su upisali dva poraza i jednu utakmicu izgubljenu službenim rezultatom.

Naredna dva kola igraće se na jesen, a Vukovi će biti domaćini Partizanu i gosti Crvenoj Zvezdi.