Kratki zapisi kao reakcije na teze Badjua

Uz knjigu “21 priča o sreći” dolazi i “mapa” sa Badjuovim tezama o sreći i pogovorom “Pričaj mi o sreći” srpskog matematičara, književnika i prijatelja Vladimira Tasića, koji je takođe uobličen u formi 21 komentar
0 komentar(a)
David Albahari, Foto: Rtvslo.sl
David Albahari, Foto: Rtvslo.sl
Ažurirano: 16.04.2017. 10:02h

Knjiga “21 priča o sreći” srpsko-kanadskog pisca Davida Albaharija objavljena je u biblioteci “Prijatelji” MaMe i Bookse iz Zagreba, a direktno se vezuje za prethodno izdanje u toj ediciji - “Metafiziku stvarne sreće” francuskog filozofa Alena Badjua.

Albaharijevi kratki zapisi u novoj zbirci priča mogu se čitati kao reakcije na Badjuove filozofske teze, kao varijacije na njihove teme, ali i kao samostalne priče o likovima - studentima i studentkinjama, spisateljima i spisateljicama, majkama i očevima, momcima i devojkama, učiteljima i učiteljicama, koji na razne načine pokušavaju otkriti što je uopšte sreća - da bi se mogli baciti u potragu za njom. I u tome ponekad uspijevaju.

Uz knjigu “21 priča o sreći” dolazi i “mapa” sa Badjuovim tezama o sreći i pogovorom “Pričaj mi o sreći” srpskog matematičara, književnika i prijatelja Vladimira Tasića, koji je takođe uobličen u formi 21 komentara.

Za oblikovanje knjige i mape zaslužna je beogradska grupa Škart. Albaharijeva zbirka priča je četvrta knjiga u MaMinoj i Booksinoj biblioteci “Prijatelji”, u kojoj se ne druže samo saradnici - pisci, urednici, izdavači, dizajneri, lektori, nego i sami tekstovi ulaze u prijateljske odnose. U biblioteci “Prijatelji” objavljene su ranije i knjige Dubravke Ugrešić “Karaoke kultura” i Ketrin Malabou “Ontologija nezgode”.

Bonus video: