Zlatni Dulović i muški kata tim

78 pregleda 0 komentar(a)
KK Podgorica, Foto: Facebook
Ažurirano: 08.04.2017. 17:37h

Crnogorski karatisti nastup na međunarodnom turniru Zlatni pojas u Čačku završili su sa devet medalja - dvije zlatne, četiri srebrne i tri bronzane.

Zlatne medalje osvojili su Nenad Dulović (do 60 kg) i muški kata tim, u sastavu Mijat Vojvodić, Srđan Vuković i Vladimir Mijač.

Dulović je u finalu pobijedio Miloša Antića iz Srbije, osvajača bronzanih medalja na šampionatima Evrope i svijeta.

Član Omladinca bio je zlatni i na nedavno održanom Balkanskom prvenstvu, dok je na šampionatu Evrope za mlađe seniore u Sofiji, sredinom februara, bio srebrni.

Muški kata tim bio je zlatni i na prvenstvu Balkana. U finalu crnogorski kataši pobijedili su Srbiju 5:0.

Srebrne medalje osvojili su Vladimir Jović (do 67), Arsenije Tadić (do 67), Ana Drašković (do 55) i Mijat Vojvodić u katama.

Bronzana odličja pripala su Jeleni Maksimović (do 61), Marini Raković (do 68) i Ljubiši Mihailoviću (do 84).

Turnir u Čačku okupio je oko 800 takmičara iz 17 država.