Dobri rezultati Kik-boks kluba "081"

Istakao se Filip Sekulović, koji je sa tri pobjede uzeo zlato u "lou-kiku" do 81 kilogram, kao i Andrija Milošević, koji je sa dvije pobjede osvojio zlato u kategoriji preko 81kg, takođe u "lou-kik" disciplini.
Kik boks 081, Foto: Kik-boks klub 081
Ažurirano: 04.04.2017. 10:55h

Prvenstvo Crne Gore u kik-boksu održano je 1. aprila u sali Gimnazije "Slobodan Škerović" u Podgorici.

U pitanju je bilo jednog od većih takmičenja posljednjih godina, gdje je za prvo mjesto bilo potrebno i do tri pobjede.

Kik-boks klub "081" iz Podgorice je učestvovao sa podmlađenom ekipom od ukupno 10 takmičara u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji.

Deset takmičara ukupno je izvojevalo devet pobjeda.

Nemanja Čađenović je nakon dvije brilijantne pobjede izgubio finalni meč zbog minus poena i time osvojio 2. mjesto u disiplini "kik-lajt" u kategoriji kadeta do 63,5 kg, dok je Nikola Kruta u finalu nakon tri runde borbe odlukom sudija izgubio od Denisa Đokovica i takođe osvojio 2. mjesto.

"Zadovoljni smo učinkom ekipe. Ovakvi rezultati su podstrek takmičarima i trenerima da nastave sa dobrim radom i kvalitetnim treninzima. Za 20 dana nas čeka turnir na Cetinju, nakon toga 5. maja Balkanski kup u Tesnju, u BiH, kao i ostala takmičenja u nizu", kazao je trener kik-boks tima "081" Andrej Đelošević.