Maksimović zaustavljena u četvrtom kolu

Članica podgoričkog Omladinca na startu takmičenja u kategoriji do 61 kilogram pobijedila je Italijanku Saru Bronjeri 3:0, u drugom kolu je slavila protiv Slovakinje Lenke Tacke 3:0, dok je u trećem bila bolja od Norvežanke Betine Alštadseter 5:0.
Marina Raković, Jelena Maksimović, Dragana Konjević, Foto: KK Omladinac
Ažurirano: 18.03.2017. 19:56h

Crnogorska karate reprezentativka, Jelena Maksimović, nastup na turniru Premijer lige u Roterdamu završila je u četvrtom, a Marina rakoviću trećem kolu.

U četvrtom kolu poražena je od Amerikanke Džoan Orban 2:0. Amerikanka je u nastavku turnira izgubila meč za polufinale od Kanađanke Haje Džumei 5:1 i crnogorskoj reprezentativki zatvorila vrata repasaža.

Raković je na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma pobijedila Francuskinju Leu Levazer 4:1, u drugom kolu savladala je Brazilku Nataliju Spigolon 2:0, dok je u trećem izgubila od Makedonke Angele Mojsovske sudijskim preglasavanjem.

Makedonka je u meču za polufinale izgubila od Grkinje Vasiliki Penesidu 1:0, čime je članici Omladinca zatvorila put do medalje.

U kategoriji preko 68 kilograma Dragana Konjević je na startu poražena od vicešampionke svijeta, Grkinje Eleni Čaciliadu, koja nastupa za njemački klub Bušido iz Bona (6:3).