Radović popravio plasman na rang listi

Trener crnogorskog stonotenisera, Nikolaj Lupulesku, kazao je da je cilj da Radović izbori plasman među 12 na svjetskog rang listi.
80 pregleda 0 komentar(a)
Filip Radović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 08.03.2017. 18:34h

Crnogorski stonoteniser Filip Radović zauzima 13. mjesto na rang listi najboljih stonoteniskih paraolimpijaca svijeta.

Radović je nakon nastupa na mastersu u Linjanu za dva mjesta popravio plasman u odnosu na prethodni mjesec.

On je nastup u Linjanu u pojedinačnoj konkurenciji završio u četvrtfinalu, dok je u ekipnoj konkurenciji, u paru sa Holanđaninom Basom Hergelinkom, osvojio prvo mjesto.

Hergeling, koji je Radovića pobijedio u četvrtfinalu (3:2), na rang listi zauzima 12. mjesto.

Turnir u Linjanu imao je koeficijent 40, a okupio je 230 stonotenisera iz 33 države svijeta.

U juniorskoj konkurenciji Radović je četvrtoplasirani na svijetu.

"Cilj nam je da osvojmo što više bodova za rang listu. Želimo, a to nam je i cilj, da na kraju godine budemo među 12 na svjetskog rang listi, čime bi obezbijedio plasman na Svjetsko paraolimpijsko prvenstvo 2018. mjesto", rekao je Luplesku.