JUNIORSKO PRVENSTVO CRNE GORE U DŽUDOU

Najuspješniji takmičari Trebjese i Straševine

Takmičari Trebjese osvojili sedam, a džudistkinje Straševine četiri medalje
293 pregleda 13 komentar(a)
Džudisti, Foto: Džudo savez Crne Gore
Džudisti, Foto: Džudo savez Crne Gore
Ažurirano: 04.04.2019. 22:18h

U organizaciji Džudo saveza Crne Gore, juče je u SC „Nikšić” održano juniorsko prvenstvo Crne Gore u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Na prvenstvu je učestvovalo 79 takmičara iz 16 crnogorskih klubova. U muškoj konkurenciji su najuspješniji bili takmičari DŽK Trebjesa sa sedam medalja (tri zlatne, jednom srebrnom i tri bronzane), dok su među džudistkinjama najbolje bile djevojke iz DŽK Straševine sa tri zlata i bronzom.

Plasman po kategorijama - juniori

Do 55 kg

1. Emil Sinanović (Nenad Sinanović)

2. Ilija Crvenica ( Akademik)

3. Vuk Mijušković (Onogošt)

3. Milan Gušić ( Trebjesa)

Do 60 kg

1. Jahja Nurković (Ibar)

2. Ramo Kahrović (Trebjesa)

3. Marko Jancer (Trebjesa)

3. Matija Đurović (Pljevlja)

Do 66 kg

1. Jusuf Nurković (Ibar)

2. Radisav Bulatović (Onogošt)

3. Ivan Kecojević (Onogošt)

3. Vidoje Golubović (Akademik)

Do 73 kg

1. Nikola Stanišić (Trebjesa)

2. Janko Vulović (Arso Milić)

3. Nikola Gezović (Onogošt)

3. Marko Gušić (Akademik)

Do 81 kg

1. Aleksandar Tomić (Trebjesa)

2. Strahinja Ilić (Milenijum)

3. Nemanja Perišić (Akademik)

3. Jovan Janjušević (Trebjesa)

Do 90 kg

1. Lazar Ćupić (Milenijum)

2. Zvezdan Đukić (Arso Milić)

3. Vladan Rakočević (Fighter)

3. Dragan Mandić (Onogošt)

Do 100 kg

1. Novak Ostojić (Trebjesa)

2. Pavle Kostić (Tivat)

Preko 100 kg

1. Đorđe Čađenović (Milenijum)

Juniorke

Do 44 kg

1. Ivana Nikolić (Straševina)

Do 48 kg

1. Anđela Milović (Straševina)

Do 52 kg

1. Sanja Vučinić (Straševina)

2. Anđela Popović (Crnogorac)

3. Jasmina Perišić (Trebjesa)

Do 57 kg

1. Tamara Gardašević (Akademik)

2. Elma Ličina (Nenad Sinanović)

3. Milica Perunović (Straševina)

3. Milica Vicković (Crnogorac)

Do 63 kg

1. Ivana Šunjević (Džudo savez Crne Gore)

2. Mirjana Milić (Arso Milić)

3. Ana Milošević (Crnogorac)

3. Božica Đurđevac (Akademik)

Do 70 kg

1.  Jovana Peković (Akademik)

2. Jovana Janjušević (Trebjesa)

3. Gordana Bulatović (Onogošt)

Do 78 kg

1. Hana Kriještorac (Milenijum)

2. Milica Katić (Tivat)

3.Marija Lončar (Pljevlja)

Preko 78 kg

1. Jovana Nikić (Onogošt)