Salihović deseti u slalomu, Miloševićeva opet bez plasmana

3 komentar(a)
Eldar Salihović, Foto: Vijesti
Ažurirano: 16.02.2017. 12:23h

Crnogorski skijaš Eldar Salihović osvojio je deseto mjesto u slalomu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Erzurumu.

Salihović je i nakon prve vožnje bio deseti, a nastup je završio u vremenu minut, 46 sekundi i 91 stotinku.

On je prije dva dana u veleslalomu osvojio 19. mjesto.

Zlatno odličje, kao i u veleslalomu, osvojio je Italijan Aleks Vinacer u vremenu minut, 40 sekundi i 77 stotinki. Srebrni je bio Hrvat Leon Nikić (1:44,19), a bronzani Francuz Agustin Bjankini (1:44,81).

U slalomu nastupilo je 61, a obje vožnje završilo je 30 skijaša.

Druga crnogorska predstavnica u Erzurumu, Bojana Milošević, ostala je bez plasmana u obje discipline.

Salihović i Milošević bili su predstavnici Crne Gore na EYOF-u u Erzurumu.

Mladići i djevojke iz svih evropskih zemalja, uzrasta od 15 do 18 godina takmiče se u devet zimskih olimpijskih sportova: alpskom skijanju, biatlonu, kros kantriju, snoubordu, skijaškim skokovima, karlingu, hokeju na ledu, brzom klizanju i klizanju na ledu.